חיסון המכון הביולוגי בדרך לשלב 2

פרופ' יניב שרר צילום: ברזילי
פרופ' יניב שרר צילום: ברזילי

בית החולים ברזילי ישתתף בשלב השני של הניסוי בחיסון הקורונה של המכון הביולוגי בנס ציונה. בחודש דצמבר 2020 יגוייסו לניסוי 150 מתנדבים

המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, נבחר להשתתף בשלב השני והמורחב של הניסוי בחיסון שפיתח המכון למחקר ביולוגי. ברזילי יהיה בית החולים המרכזי בדרום הארץ, שבו יקיים המכון הביולוגי את הניסוי ואחד משמונה מרכזים רפואיים נבחרים ברחבי הארץ שבהם יחוסנו כ-1,000 מתנדבים במסגרת השלב השני של הניסוי.

בברזילי החלו להיערך לביצוע הניסוי שצפוי להתחיל במהלך חודש דצמבר בכ-150 מתנדבים, בהתאם להנחיות המכון למחקר ביולוגי. בתחילת השבוע הקרוב יגיש ברזילי את פרויקט החיסון לאישור ועדת הלסינקי, הוועדה האתית העליונה של המרכז הרפואי ברזילי.

פרופ' יניב שרר, מנהל בית החולים ברזילי: "המרכז הרפואי ברזילי נערך מבעוד מועד כדי לתרום את חלקו בניסוי פורץ הדרך של המכון הביולוגי ולהעניק מקסימום תנאים שיאפשרו את הרחבת הניסוי לקהלים רחבים ומגוונים, כאן אצלנו. ברזילי הוא בית של חדשנות רפואית. אני מבקש להודות למנהל המכון, הפרופ' שמואל שפירא, על האמון, ולחזק את ידי צוותי המחקר בברזילי, בראשות פרופ' שלמה מעין. אני תקווה שהחיסון יתרום במהרה לסיום המגפה".

פרופ' שלמה מעין, ראש צוות המחקר בברזילי: "בשבילי זו סגירת מעגל, לפני 40 שנה טיפלתי במאות נפגעי מגפת האיידס בארה"ב ובישראל, אך החלום של חיסון לנגיף לא התגשם. כיום, תוך פחות משמונה חודשים מפרוץ המגיפה, אני נרגש לראות כיצד קידמה מדעית ישראלית ייצרה חיסון לקורונה, ורבים סיכוייו להצליח".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אפידימיולוגיה ורפואת משפחה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן