לחסן מורות ומורים תחילה

פרופ' עמית אסא צילום: אסותא אשדוד
פרופ' עמית אסא צילום: אסותא אשדוד

עם פתיחת מערכת החינוך: סמנכ"ל בית החולים אסותא אשדוד, פרופ' עמית אסא, מזהה סיכון גבוה לחלות בקורונה אצל מורים ואנשי חינוך שטרם התחסנו

סמנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, פרופ' עמית אסא, יוצא בקריאה לחסן במהירות מורים ואנשי חינוך, בד בבד עם פתיחת מערכת החינוך. "עם הרחבת פתיחת כיתות הלימוד", מסביר פרופ' עמית אסא, "הופכת אוכלוסיית המורים הבלתי מחוסנים לקבוצה בעלת הסיכון המרבי לתחלואה".

מה גורם לכך?

פרופ' אסא: "בסיטואציה של מבוגר מול ילדים ונערים, המבוגר הוא בעל הסיכון הגבוה ביותר לחלות ואף להדביק אחרים. הצורך והרצון להרחיב את פתיחת כיתות הלימוד, הוא מובן ומוצדק. עם זאת, יש לזכור כי ישנם מורים ובעלי תפקידים נוספים מקרב אנשי החינוך, שאינם מחוסנים. פועל יוצא הוא, שרבים מאוכלוסיית המורים, שטרם התחסנו, מסכנים עצמם ואחרים סיכון כפול בעת ביצוע עבודתם. חשוב שהמערכת כולה תתגייס לעודד ולדרבן את המורים ואת ייתר אנשי החינוך, שטרם התחסנו, להתחסן".

יחד עם זאת, ברמה הכללית, מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, ד"ר ארז ברנבוים, אופטימי לקראת חג הפסח: "בקצב הזה, תוך זמן קצר מעל 90% מהאוכלוסייה הבוגרת, מעל גיל 50, תהיה לאחר חיסון שני. עם זאת, חיסון עדר יוכל להיות מושג רק לאחר הרחבת מבצע החיסונים גם לגילאי 0-16 המהווים 30% מהאוכלוסייה".