במיון בי"ח קפלן - הכול נשאר במשפחה

הצלת-חיים-בכחול-לבן-רעות-ומאיר-ולדר-צילום-קפלן
הצלת-חיים-בכחול-לבן-רעות-ומאיר-ולדר-צילום-קפלן
רעות ומאיר ולדר צילום: קפלן

הנשים, רעות ויוליה, הן אחיות במיון קפלן. הבעלים, מאיר ומקסים, הם פרמדיקים במד"א שמביאים חולים לבית החולים ברחובות. כך מתנהלים חייהם של שני זוגות מצילי חיים

שני זוגות נשואים מצילי חיים בלבוש כחול לבן: הנשים עובדות כאחיות במדים כחולים במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים קפלן ברחובות. בעליהן פראמדיקים במד"א, המטפלים במדים לבנים, בחולים רגילים וגם בחולי קורונה, ומעבירים אותם לקפלן, שם מחכה לחולים הצוות הרפואי כולל נשותיהם. שני הזוגות מתאמים את זמני המשמרות, כך שתמיד יהיה הורה אחד עם הילדים בבית.

מאיר מביא מטופלים לרעות

רעות ולדר (29) מרחובות, שנה וחצי אחות במחלקה לרפואה דחופה, היתה בעבר מתנדבת במד"א רחובות. "הכרתי את בעלי מאיר (42) כשהייתי בשירות לאומי והוא כבר היה פרמדיק", היא משחזרת. "אנחנו נשואים שמונה שנים, יש לנו שני ילדים, בת 4 – טליה, ובן שנה – נועם, ובעלי הוא גם בוחן בבית הספר לפרמדיקים".

היו מקרים בעבר, שמאיר הביא מטופלים לחדר המיון של בית החולים קפלן, ורעות קיבלה אותם לטיפול רפואי במיון. "מגיל קטן היה ברור לשנינו שנהיה מחוברים לתחום הבריאות", היא אומרת. "אבא של מאיר היה מתנדב במד"א, וגם אני באה ממשפחה שמטפלת בזולת ואכפתית כלפי הסביבה. אימא שלי עובדת סוציאלית".

יוליה ומקסים צרניק צילום: קפלן

מקסים מביא מטופלים ליוליה

יוליה צ'רניק (37) מאשדוד, שנה אחות במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים קפלן, עלתה עם בעלה מקסים ביחד מבלרוס לפני חמש שנים, לאחר שהיו נשואים כשנתיים. מקסים חובש במד"א בתחנת בת ים. יש לה ילדה בת 13 וילד משותף בן 6. "יצא מספר פעמים שמקסים הביא אלינו למיון קפלן מטופלים, והוא הסביר לי ממה הם סובלים. אני המשכתי את הטיפול הרפואי", מספרת יוליה. "כשעברנו למשמרות של 12 שעות, בתקופת הקורונה, עבדנו במשמרות מתחלפות כך שאחד יהיה עם הילדים והשני בעבודה, ולהיפך". אגב אמו של מקסים היא אחות ובעלה הוא רופא.

רעות ויוליה מסכמות: "בימים אלו אנחנו עובדים בבית החולים קפלן סביב השעון, עם מיגון מלא ומסירות רבה, ואנו עושות כל מאמץ בכדי שלא תהיה פגיעה בקשר המיוחד שלנו עם החולים, בחמלה רבה, בהבנה וברגישות. כולם מקווים כי בקרוב נחזור לשגרת חיים נורמלית במישור האישי והלאומי".