כן להר"י. לא למרשם

פרופסור ציון חגי צילום: הר
פרופסור ציון חגי צילום: הר"י
פרופסור ציון חגי צילום: הר"י

הוועדה העליונה של ההסתדרות הרפואית, שבוחנת את התורנויות בנות 26 השעות של הרופאות והרופאים המתמחים בבתי החולים, קיבלה חיזוק משמעותי: ד"ר ארז און, ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד, יכהן כיו"ר משותף

משרד הבריאות מצטרף באופן רשמי לוועדה העליונה של ההסתדרות הרפואית (הר"י) לבחינת מתכונת עבודת הרופאים המתמחים בבתי החולים ושעות התורנות בבתי החולים. שני נציגים מטעם משרד הבריאות יכהנו בוועדה: ד"ר ארז און, ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות יכהן כיו"ר משותף של הוועדה (לצידם של הפרופסורים יוסף קלאוזנר ורן טור כספא, המהכנים כיו"רים משותפים של הוועדה); וכן תכהן בוועדה מטעם משרד הבריאות ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות, שתעמוד בראש ועדת משנה.

משמעותו של מהלך זה ברורה: משרד הבריאות מעניק גיבוי חד משמעי להליך, שמנהלת ההסתדרות הרפואית להסדרת ורה-ארגון תורנויות הרופאים בבתי החולים, ובעשותו כן הוא מעדיף את הר"י על פני ארגון המתמחים 'מרשם' שקורא תיגר על הר"י.

יו"ר הר"י פרופסור ציון חגי: ״אנו מברכים את שר הבריאות יולי אדלשטיין ואת מנכ"ל משרדו, פרופ' חזי לוי, על ההחלטה לצרף את משרד הבריאות לוועדה. אין ספק, כי עצם ההצטרפות של משרד הבריאות לוועדה היא הבעת אמון בוועדה, ומעניקה רוח גבית חשובה לעבודתה ומשנה תוקף לדיוניה ולהמלצותיה, שיוצגו בעוד מספר חודשים. העובדה כי נציג משרד הבריאות, ד"ר ארז און, יכהן כיו"ר משותף של הוועדה, לצידם של פרופ' טור כספא ופרופ' יוסף קלאוזנר, מחזקת מאוד את אותה הבעת אמון שקיבלנו ממשרד הבריאות. אנו מברכים את נציגי הוועדה העליונה ומאחלים לכל חבריה הצלחה גדולה במילוי תפקידם".

הוועדה תתכנס לישיבת עבודה ביום רביעי, 24.6.20, בשעה 11:00, ותשודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק הייעודי לוועדה.