תומכים במתמחים וברפורמה

פרופסור ציון חגי צילום: הר
פרופסור ציון חגי צילום: הר"י

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, הופיע בוועדת הקורונה של הכנסת והזהיר ממחסור חמור של 5,000 רופאים בישראל תוך עשור

פרופ' ציון חגי צילום: הר"י

יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, פרופ' ציון חגי, מזהיר כי תוך עשור יהיה מחסור של 5,000 רופאים בישראל. פרופ' חגי אמר את הדברים בדיון בוועדת הקורונה של הכנסת, בתגובה לשאלת ח"כ משה אבוטבול (ש"ס), לגבי תגבור כוח האדם והרפורמה במערכת הבריאות. עוד אמר פרופ' חגי, כי 50% מרופאי ישראל יפרשו לגמלאות בעשור הקרוב. "גם אם נכניס לחישוב היום את הסטאז'רים, שמסיימים כל שנה, עדיין תוך עשור יהיה מחסור של 5000 רופאים", אמר.

פרופ' חגי מפרט: "אנחנו תומכים במחאת המתמחים, וחושבים שצריך לעשות רפורמה בשעות הרופאים, ובטח בקיצור שעות התורנות, תוך אי פגיעה ברמת ההתמחות. אנחנו עורכים דיונים עם המועצה המדעית, ומנהלי המחלקות, ואני מקווה שנכניס תוך זמן קצר פיילוט לקיצור התורנויות. נצטרך להיכנס לרפורמה בשעות העבודה של הרופאים בכלל, גם בכירים וגם מתמחים, וניכנס בקרוב למו"מ מול האוצר בנוגע לשעות העבודה. סוגיה נוספת היא סוגית הרופאים בקהילה, שנחשפו לקורונה והיו בבידוד, ולצערנו עדיין לא מתוגמלים. האוצר החליט לתגמל רק את הרופאים בבתי החולים ולא את רופאי הקהילה שעמדו בחזית המאבק בקורונה והיו הראשונים להיחשף. את העוול הזה צריך לתקן מול החיילים בחזית ששכרם נפגע ב-50%".

יו"ר הוועדה לענייני קורונה בכנסת, ח"כ עפר שלח: "המחסור הצפוי דורש התייחסות לאומית וזה במגרשו של שר האוצר הבא. זה דורש משאבים לאומיים, תכנית חירום ותקציב חירום".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן