אשת השבוע: האחות הראשית במיון הדסה

אשת-השבוע-אודיה-תל-צור-צילום-הדסה
אשת-השבוע-אודיה-תל-צור-צילום-הדסה

היא עשרים שנה במיון הדסה עין כרם. עובדת 14 שעות יומיות. ולא רואה את בעלה וילדיה כבר חודשיים מחשש שתדביק אותם. אודיה תל צור היא אשת השבוע של הקהילה הרפואית בישראל 24.04.2020

אודיה תל צור צילום: הדסה

כמדי יום שישי, אתר "מדניוז" בוחר אישים ודמויות מובילים ומובילות בקהילה הרפואית בישראל – הראויים להערכה ייחודית והוקרה רבתי. השבוע (יום שישי 24 באפריל 2020) נבחרה אודיה תל צור, האחות הראשית במיון בית החולים הדסה עין כרם.

אודיה תל צור עובדת מסביב לשעון מזה קרוב לחודשיים, מאז התפרצות נגיף הקורונה בישראל. היא מספרת: "אני אחות במיון קרוב לעשרים שנה, ובשנתיים האחרונות אני האחות הראשית בלב ליבה של המערכת, חדר המיון. בתפקיד ראיתי כבר אירועי חירום או אירועים רבי נפגעים גדולים אבל זו תקופה חדשה ביותר, שלא הכרנו קודם. אנחנו למדים אותה תוך כדי תנועה ומגלים כמה אנשים חיוביים פוגשים בדרך, ובעיקר איזה צוות של גיבורים יש לי בחדר מיון. צוות מספר אחד שעובד כל כך קשה יום וליל, כל כולו מגויס ונרתם. אלמלא הם לא הייתי יכולה לנהל את המלחמה הזו, שאנחנו נמצאים בחזית שלה".

בנוסף לעבודה האינטנסיבית בהדסה מאז פרוץ משבר הקורונה, מבחינתה של תל צור מדובר גם בהקרבה אישית גדולה. "את המשפחה שלי בקושי ראיתי מאז שהחל משבר הקורונה. הפרדתי את בעלי וילדיי כי אני מבלה פה בין 12 ל-14 שעות ביממה, ולא נכון שאחריהן אגיע אל המשפחה שכל כך יקרה לי עם הסיכוי שאדביק אותם".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן