משיתוק כלכלי לאירוע לבבי

יובל-כרמי-פוגש-את-פרופ׳-קובי-ג׳ורג׳-מנהל-המערך-הקרדיולוגי-בקפלן-1
יובל-כרמי-פוגש-את-פרופ׳-קובי-ג׳ורג׳-מנהל-המערך-הקרדיולוגי-בקפלן-1
יובל כרמי ופרופ' קובי ג'ורג' צילום: קפלן

יובל כרמי, מוכר הפלאפל מאשדוד שזעק בתקשורת את זעקת בעלי העסקים הקטנים וריגש את המדינה, לקה בלבו, נותח בבית החולים קפלן ברחובות וחייו ניצלו. כרמי: "אין ספק שלקחתי ללב את מצבי בתקופת הקורונה״

יובל כרמי, מוכר הפלאפל מאשדוד שריגש את המדינה, כשהביע בתקשורת את זעקתו אל מול הקשיים הכלכליים שאליהם נקלע בשל הסגר והשבתת העסקים בימי הקורונה – הגיע למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים קפלן עם כאבים בחזה וחולשה כללית. רגע לפני שעבר התקף לב, הצליחו הצוות הרפואי במחלקה לרפואה דחופה ובמערך הקרדיולוגי של בית החולים ברחובות, בניהולו של פרופ׳ קובי ג׳ורג׳, שצינתר אותו, להציל את חייו ולאפשר לו לחזור במהרה לחנות הפלאפל.

יובל כרמי, הבעלים של פלאפל כרמי בסטאר סנטר באשוד, הפךאחרי הראיונות שהעניק בתקשורת באפריל 2020 לקול אותנטי של זעקת בעלי העסקים הקטנים. השבוע הוא היה עסוק רק בשיקום בריאותו. כרמי: ״אני מודה לפרופ׳ ג׳ורג׳ והצוות במכון הלב שהם המלאכים ששומרים עליי. הגעתי לקפלן במצב רע מאוד. אין ספק שלקחתי ללב את המצב שלי בתקופת קורונה״.

אל המרכז הרפואי קפלן הוא הגיע ברגע האחרון, אחרי ימים של כאבים בחזה וחולשה. למרות שהוא עבר צנתור בעבר, הוא לא חשב שהפעם מצבו ידרדר במהירות כזאת. פרופ׳ קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים קפלן, הסביר כי סביר והגיוני כי המצב של יובל קשור ללחץ הנפשי שבו היה שרוי בתקופה האחרונה. "לחלוטין אפשר לומר שיש השפעה של מצב נפשי על המצב הפיסי, ואנחנו עלולים להתקל במצבים רבים כאלו בתקופה זו״.

הצוות הרפואי ביצע צינתור ארוך ומורכב ולאחר מספר ימים יובל יוצא הביתה במצב מצויין. כעת, כל מה שיובל רוצה זה לחזור לדוכן הפלאפל שלו. "אני מתגעגע לאנשים, לראות אותם ולתת להם לחייך. זה העולם שלי", סיכם.