דורשים: ועדת חקירה ממלכתית לקורונה בבתי האבות

99999999999999
99999999999999

איגוד בתי האבות והדיור מוגן דורש להקים ועדת חקירה ממלכתית למחדלי משבר הקורונה כלפי הקשישים. היו"ר רוני עוזרי: "לא נותנים לפרופ' גמזו ליישם את תוכניתו לבתי האבות, המינוי שלו היה ספין תקשורתי"

רוני עוזרי, יו"ר איגוד בתי אבות (א.ב.א), תוקף בחריפות את החלטת משרד הבריאות להמשיך ולעכב את מינויו של הפרוייקטור המיוחד, פרופ' רוני גמזו, ליישום תכנית "מגן אבות". איגוד בתי האבות והדיור המוגן בישראל היא עמותה המייצגת ומאגדת כמאתיים בתי אבות ודיור מוגן ברחבי הארץ שבהם מתגוררים כ-25 אלף קשישים.

פרופ' רוני גמזו בנה תכנית לבתי האבות צילום: איכילוב

עוזרי: "נראה שהמדינה עושה 'שיטת מצליח' על גבם של עשרות אלפי קשישים. התוכנית המצוינת, שגיבש פרופ' גמזו, תישאר על הנייר וכבר כעת אנו רואים כי הרבה דברים מתפרקים. ביקשנו תגבור של פיקוד העורף בביצוע ביקורי משפחות, ובתגובה הודיעו שפיקוד העורף מפסיק לסייע לבתים. ביקשנו מימון של העלויות העצומות שבתי האבות ממנים מכיסם יש מאין בחודשיים האחרונים, וחלקם אף לפני קריסה, ובתגובה קיבלנו הבטחות ואפילו שקל אחד לא עבר אלינו. לצערנו, בתי האבות והקשישים לא ממש מעניינים את המדינה. נראה שאפילו הבאתו של פרופ' גמזו, הייתה ספין תקשורתי. אין כאן שום תכנון לטווח ארוך ושום דאגה אמיתית לשלומם של בתי האבות והקשישים בהם".

לסיכום הוסיף עוזרי: "אנו קוראים להקמת ועדת חקירה ממלכתית, שתחקור את מחדלי משרד הבריאות והמדינה בטיפול במשבר הקורונה בבתי האבות, כי נראה שאנו הולכים לקטסטרופה".