פתרון בעיות פוריות בשיטה יפנית

דיקור-יפני-ששש
דיקור-יפני-ששש
צילום: שטרסטוק

לרפואה היפנית פתרונות ודרכי טיפול טבעיות, לא פולשניות ומגוונות לבעיות הפוריות. סקירה

על פי הרפואה היפנית קיימים מספר גורמים לבעיות פוריות. לדוגמה, המזון שאנו אוכלים היום, הוא בחלקו הגדול מזון מתועש. הורמונים ותוספי מזון במזון פוגעים במערכות הגוף, מחלישים את המערכת החיסונית, מגדילים את הסיכון לפתח מחלות מערכתיות בגוף ומשבשים את המערכת ההורמונאלית אצל נשים אצל גברים.

גורם נוסף הוא אוויר מזוהם, המכיל חלקיקים של רעלנים וחלקיקים של מתכות רעילות. נשימה מתמדת של אוויר מזוהם משפיעה על מערכת הנשימה, מגדילה את הסיכוי לפתח מחלות של מערכת הנשימה ועלולה לפגוע בכבד, עקב ריכוז הרעלים. זיהום האוויר עלול להשפיע גם על המערכת  ההורמונאלית (בלוטת המגן) שרגישה לרעלנים ולאוויר מזוהם.

גם לאורח החיים תפקיד חשוב בפוריות. בעידן המודרני אורח החיים של בני האדם נעשה מתוח ולחוץ.  לחץ ומתח משבשים את איזונה של המערכת הסימפתטית (מערכת עצבית שמגיבה ללחץ). חוסר איזון של המערכת הסימפתטית, יכול גם הוא ליצור הפרעה הורמונאלית והגברת יצור האדרנלין והכליות. כל אלו עשויים לפגוע  בפוריות.

הרפואה היפנית מנסה להחזיר את האיזון לאדם, על ידי איזון הורמונאלי ואיזון עצבי, נפשי. דרכי הטיפול בפוריות על פי הרפואה היפנית: המערכת ההורמונלית – בדיקה מקיפה של המערכת ההורמונאלית, על ידי בדיקת אזוריי רפלקס בגוף, המשקפים את המערכת ההורמונאלית, כמו היפופיזה, התירואיד, השחלות והרחם. לאחר שמוצאים את מקור הבעיה, דוקרים נקודות שמשפיעות על המערכות הללו. בדיקור היפני, יש פרוטוקולים של טיפול לכל בעיה.

בדיקור היפני הרחם שייך לכבד והשחלות שייכות לכליות. כל בעיה ברחם או בשחלות תתמקד במרידיאנים האלו. כמו גם בנקודות שמשפיעות על איזון הורמונאלי, לדוגמא נקודות המשפיעות על איזון בין פרוגסטרון ואסטרוגן, או נקודות המשפיעות על בלוטת המגן.

בדיקת מערכת השרירים והשלד: בכדי לראות אם אין בעיה מבנית, המשפיעה על האגן יש לבדוק את מערכת השרירים והשלד. מצב בו האגן לא מאוזן, עקב עקמת (סקוליוזיס) או כל גורם אחר גורם לכך שהביצית מחטיאה את אתר ההפריה.

שינוי תזונתי: תזונה נכונה יכולה לסייע בפתרון בעיות פוריות. הורדת סוכרים, הימנעות מאכילת מזון המכיל חומרים משמרים מן התזונה ומעבר לתזונה טבעית ככל שניתן (בעדיפות למזון אורגני), והימנעות ממזון המכיל הורמונים ואנטיביוטיקה, יכולים לעשות שינוי גדול.

דיקור: הדיקור נמצא יעיל מאוד בטיפולי פוריות ומחקרים הראו על עליה של שלושים אחוזים ביעילותם של טיפולי פוריות המשלבים דיקור.

מקור מידע – "אתר קופת חולים לאומית", מאמר מאת מטפל אורן זיו


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן