שיבא מקום 9. איכילוב מקום 34

דירוג-שנת-2020-בתי-החולים-הטובים-בעולם-מגזין-ניוזוויק
דירוג-שנת-2020-בתי-החולים-הטובים-בעולם-מגזין-ניוזוויק
מומחים דירגו את מאה בתי החולים הטובים בעולם צילום: אתר ניוזוויק

המגזין האמריקני היוקרתי הציב את שיבא בצמרת רשימת בתי החולים הטובים בעולם בזכות ההתמחויות הרפואיות בנשים, ילדים, שיקום, פוסט טראומה והפרעות אכילה ובזכות מחקרים פורצי דרך בקרדיולוגיה, סרטן, מוח, גנטיקה, מיילדות וגינקולוגיה. גם איכילוב זכה למקום של כבוד

המגזין האמריקני היוקרתי Newsweek דירג גם השנה את המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, ברשימת ה-"טופ 10" של בתי החולים הטובים בעולם, לצד בתי חולים כמו מאיו קליניק, קליבלנד קליניק, טורונטו ג'נרל ועוד. שיבא מדורג כבית החולים התשיעי בטיבו בעולם. בית חולים ישראלי נוסף, שנכנס למקום מכובד ברשימה, הוא איכילוב בתל אביב – שדורג במקום ה-34 מתוך 100 בתי החולים הטובים בעולם.

שיבא מקום 9 צילום: אתר ניוזוויק

זו השנה השנייה ברציפות שבה ניוזוויק מדרג את מאה בתי החולים שמספקים את הטיפולים הרפואיים הטובים בעולם ופורצי דרך בתחום הרפואה השנה טיפס שיבא למקום ה-9 בזכות תרומתו לחדשנות, בעיקר בפיתוח טיפולים, תרופות וטכנולוגיות חדשות. בנימוקי הדירוג צויינו ההתמחויות המקיפות שהמרכז הרפואי שיבא בולט בהן – בית החולים הכללי, בית החולים השיקומי, בית החולים לילדים, בית החולים לנשים, מרכז לסיוע בנפגעי פוסט טראומה ומרכז להפרעות אכילה. עוד מנימוקי הבחירה: המחקר פורץ הדרך בתחומי הקרדיולוגיה, הסרטן, המוח, מיילדות וגינקולוגיה, הגנטיקה והחינוך הרפואי.

ננסי קופר, העורכת העולמית של ניוזוויק, כתבה במאמר הראשי: "מאז הקמתו בפברואר 1933, דיווח ניוזוויק על ההתקדמות ברפואה, במדע וחיפוש אחר בריאות טובה. אנו יודעים כי התמודדות עם משבר בריאות, או אבחון מדאיג, יכולים להיות מכריעים, וכי הידיעה לאן לפנות יכולה להפחית את הלחץ. זו הסיבה, שניוזוויק מפרסם זו השנה השנייה ברציפות, בשיתוף עם חברת המחקר העולמית לסטטיסטיקה בע"מ, מיהם בתי החולים המובילים ב 21 מדינות".

"אם הייתם מתבקשים למנות את בתי החולים הטובים בעולם", כותבת ננסי קופר, "הייתם יכול להזכיר את בתי החולים מאיו קליניק, מסצ'וסטס ג'נרל ואת בית החולים האוניברסיטאי ציריך. אבל יתכן שלא חשבתם על המרכז הרפואי שיבא, ליד תל אביב, ועל מכון קרולינסקה בשטוקהולם או סינגפור ג'נרל. ואולם החוקרים והמומחים לרפואה, שעוזרים לבנות רשימה סמכותית זו, מודעים היטב למתרחש בבתי חולים ברחבי העולם, והם יכולים בביטחון לזהות את אלה שקובעים את הסטנדרט לטיפול מצוין. הטבלה שלהלן מציגה את 100 בתי החולים העולמיים המדורגים… אנו גאים להציע דירוג זה ומקווים שאתם יודעים כי תוכלו לסמוך על ניוזוויק".

איכילוב מקום 34 צילום: אתר ניוזוויק

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא: "הבחירה משקפת עוד שנה של רפואה מתקדמת ומצוינת, מחקר פורץ דרך וחדשנות מובילה בעולם. אני שמח וגאה בכל 9,131 עובדינו המסורים והמקצועיים, שחושבים כל יום מחדש מחוץ לקופסה. המשך העלייה בסולם הדירוג מעמיד אותנו בשורה אחת עם בתי החולים המובילים בעולם. כמו בכל מצב, ובמיוחד בימים אלו בהם אנו מובילים את המאמץ הלאומי לטיפול בקורונה, זו זכות להעניק לעם ישראל את הרפואה הטובה בעולם".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן