רואים את הילדים

ד
ד"ר דפנה מיצד-קורש צילום: ג'ני ירושלמי

מרכז חדיש לרפואת עיניים לילדים נפתח בבית החולים איכילוב

בבית החולים איכילוב נפתח מרכז חדש לבריאות עיניים לילדים – הראשון מסוגו בישראל. המרכז לבריאות העיניים לילדים כולל חמישה חדרי בדיקה מאובזרים בציוד ובמכשור המתקדמים ביותר, לאבחון ולטיפול בילדים הסובלים ממגוון בעיות עיניים, וכן לטפל בפזילות בכל גיל.

לראשונה בישראל, הובאו שני רובוטים חדישים הממוקמים באזור ההמתנה של המרכז, המאפשרים הכנה של הילדים לבדיקה, על ידי חזרה על שמות צורות איתן מתבצעת בדיקת הראיה וכן על ידי הקרנת סרטון אנימציה המותאם לילדים שהוכן על ידי חברת GIST ובו מוסברים שלבי הבדיקה לילדים. בנוסף הרובוטים משחקים עם הילדים ומנעימים את זמן ההמתנה שלהם.

את המרכז החדש מנהלת ד"ר דפנה מיצד-קורש, מנהלת יחידת עיניים ילדים ופזילה באיכילוב מזה כשנתיים, הנחשבת לאחת מהרופאות המובילות בתחום רפואת עיניים לילדים ובעיות פזילה. במרכז עובד צוות של רופאי עיניים מומחים בתחום ילדים ופזילה, אורתופטיסיות (מומחיות לבדיקות תנועות עיניים) וכן רופאים מומחים בתחומים השונים של מערך העיניים. במרכז יינתן מענה לילדים בתחומי טיפול בעין עצלה ופזילה וכן בעיות בקרנית וקטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית תורשתיות, דלקות תוך עיניות (אובאיטיס), בעיות בארובת העין, פגיעות בשל פציעות ובעיות נוירואופתלמולוגיות, תוך התאמת המענה לגיל הילד. צוות המרכז מבצע ניתוחי עיניים לילדים בכל התחומים הללו.

הרובוט החדיש בפעולה. צילום והפקה: ג'ני ירושלמי, איכילוב

ד"ר דפנה מיצד קורש מסבירה: "בעיות עיניים שלא מטופלות בזמן, עשויות לגרום להתפתחות עין עצלה ולפגיעה ארוכת טווח בראיה. יש חשיבות אדירה לאבחון מוקדם וטיפול מהיר בבעיות בגיל הצעיר. המרפאה החדשה באה לשפר את המענה הרפואי, שאנו נותנים, ומציבה את המרכז שלנו בשורה אחת עם מרפאות עיניים ילדים מובילות בעולם. המטופלים שלנו, כמו גם צוות המרפאה, נהנים כעת מציוד חדש ואיכותי שמותאם לבדיקת ילדים, וכתוצאה מכך גם מאבחון וטיפול יעילים ונעימים יותר".