שימו המכשיר הנייד ליד מושב התינוק

פרופ-פייר-זינגר-מבילינסון
פרופ-פייר-זינגר-מבילינסון
פרופסור פייר זינגר צילום: בילינסון

בבילינסון ובשניידר מזהירים מפני השרב: לא לשכוח ילדים ברכב ולא לשכוח למזג דירות קשישים

ביום חמישי (21.05.2020) הובהלה אל בית החולים בילינסון תושבת פתח תקווה בת 84 הסובלת מחום של 41.5 מעלות, איבוד הכרה ופרכוסים – כתוצאה ממכת החום בחוץ. בבית החולים הצליחו להוריד את חום הגוף של האישה אולם היא עדיין במצב קשה.

פרופ פייר זינגר, מנהל מחלקת טיפול נמרץ כללי בבית החולים בילינסון בפתח תקוה: ״מדובר באישה מבוגרת, שלא יצאה מביתה, אך מקום המגורים לא קורר. אני קורא לציבור לדאוג לקירור מתאים בבית. עומס החום כבד והוא עלול לגרום לסכנת חיים״

גם במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה, מתריעים בפני הסכנה החמורה של שכחת ילדים ברכב בימי השרב הכבד. מומחי המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז בשניידר מפצירים בהורים לעשות ככל הניתן על מנת להימנע ממצבים אלו וממליצים לאמץ הרגלים שיסייעו למנוע את האסון הבא: יש לסכם מראש עם בן הזוג או אדם אחר על הודעה כי הורידו את הילד בגן. יש להניח במושב ליד התינוק את מכשיר הסלולר או התיק. ניתן להוריד אפליקציות לנייד המתריעות מפני שכחת ילד ברכב ברגע שיוצאים ממנו. גם באפליקציית הווייז ניתן להפעיל תזכורת "ילד ברכב".

ד"ר רון ברנט צילום: שניידר

ד"ר רון ברנט , מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אנו רואים חשיבות רבה להעלאת המודעות למניעת שכחת ילדים ברכב. המוות המיותר של תינוקות וילדים שנשכחים ברכב בחום הכבד, יכול להימנע, אם ההורים יקפידו על יצירת דפוסי התנהגות שימנעו את האסון הבא".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן