בי"ח הדסה: אזלו המזומנים

זאב-רוטשטיין-הדסה-צילום-אבי-חיון
זאב-רוטשטיין-הדסה-צילום-אבי-חיון
פרופסור זאב רוטשטיין צילום: אבי חיון

בית החולים בירושלים פנה בזעקה לשרי האוצר והבריאות בשם כל בתי החולים הציבוריים. מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, לקה בשבץ מוחי קל, אושפז בשיבא, ושוחרר

מנכ״ל בית החולים הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, אושפז בדחיפות בצהרי יום ו׳ 12 ביוני 2020 בבית החולים שיבא, אליו הובהל בשל מה שאובחן כאירוע מוחי קטן. רוטשטיין, שכיהן כמנכ"ל שיבא לפני שעבר לנהל את הדסה, צפוי לשוב לתפקוד מלא בהדסה בימים הקרובים.

מהדסה נמסר: "אין ספק שהשבועות האחרונים רוויי הדחק, אל מול עמדת המדינה באשר לצורך להסדרת תפקוד ותקציבי בתי החולים הציבוריים, היו קשים מנשוא, בעיקר בזיכרון הקצר אל פעילות צוותי בתי החולים שנאבקו במגיפת הקורונה ויכלו לה, והופתעו מהזכרון הקצר של נציגי המדינה. פרופ׳ רוטשטיין ישוב אל משמרתו כבר בימים הקרובים. כפי שהוא בעצמו קבע – הדרך עוד ארוכה וקשה וזה עדיין לא הרגע לנוח".

עוד נמסר מהדסה, כי "לאור מגפת הקורונה בישראל שגררה הפסקת הפעילות הרגילה של בתי החולים, והפסקת כל השירותים הרפואיים הרגילים לציבור והקופות לטובת שירותי חרום וטיפול בחולי קורונה, נוצר כצפוי בימים אלה משבר תזרימי כספי בכלל בתי החולים הציבוריים, ובכללם בהדסה".

פרופ' זאב רוטשטיין צילום: אבי חיון

"המעבר של בתי החולים מתקציב גביה מהקופות, לתקציב מדינה, מתבצע לדאבוננו באיטיות ותוך מכשולים לא פשוטים. אי לכך, מבקשת הדסה להודיע על חוסר במזומנים שנובעים מאיחור יישום תקציב מדינה. האמור פוגע ביכולת הדסה לשלם כרגיל לספקים, ומאיים על יכולת התפעול התקין של בית החולים. הנהלת הדסה פנתה למשרדים הממשלתיים הרלבנטיים, בריאות ואוצר, לעקוף את כל המכשולים הביורוקרטים, ולהסדיר מידית את תקציבי ותזרימי בתי החולים הציבוריים לשנה זאת ובכללם הדסה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן