מרפאת הפרעות קצב לילדים

ד
ד"ר יואב בולקיאר צילום: פוריה

בבית החולים פוריה נפתח שירות הפרעות קצב לב לילדים, הראשון מסוגו בגליל

במערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה, נפתח שירות הפרעות קצב לילדים וצעירים, בניהולם של ד"ר איברהים מרעי ממערך הלב בפוריה וד"ר יואב בולקיאר, קרדיולוג ילדים מבית החולים שיבא.

ד"ר איברהים מרעי, מנהל היחידה להפרעות קצב: "החל מחודש פברואר אנחנו יכולים לתת מענה של אלקטרופיזיולוגיה גם לילדים. מדובר בשירות שהיה חסר בצפון. השירות החדש כולל מרפאה לבדיקה ומעקב. כמו כן, נתחיל לבצע פעולות אבלציה (צריבה) בילדים ובמטופלים הסובלים ממומי לב מולדים".

ד"ר יואב בולקיאר, מומחה להפרעות קצב הלב בילדים בבית החולים ספרא לילדים שבשיבא, תל-השומר, יעמוד בראש השירות החדש יחד עם ד"ר מרעי. לדבריו, "הפרעות קצב לב בילדים יכולות להתבטא בלידה או לאחר מכן. על אף העובדה שהפרעות קצב פחות שכיחות בקרב ילדים, הן עלולות לפגוע באיכות החיים וגם לסכן חיים. לכן, חשוב לבצע אבחנה ולקבל טיפול, שיכול להיות תרופתי, או באמצעות צריבה בצנתור. במשפחות בהן יש הפרעת קצב תורשתית, כדאי ומומלץ שכל הילדים יהיו במעקב. כמו כן, במקרים של ילדים שמתעלפים מסיבה לא ברורה, או סובלים מאירועי דופק מואץ, חשוב לעשות אבחון נכון ולברר את מקור הבעיה".

שירות חדש לילדים במערך הלב צילום: פוריה

ד"ר עידו בירתי, מנהל המערך הקרדיווסקולארי בפוריה, מסכם: "מדובר בטיפול חיוני לתושבי הצפון, שניתן בעזרת הצוות המקצועי והמיומן שלנו ואמצעים טכנולוגיים חדשניים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן