נשלפה מגוף הפעוטה: סיכה נגד עין הרע

הסיכה והעין צילום: שניידר
הסיכה והעין צילום: שניידר

מומחי בית החולים לילדים שניידר הוציאו סיכת ביטחון פתוחה ועליה חרוז נגד עין הרע מקיבתה של תינוקת בת שבעה חודשים

רנטגן של הסיכה בקיבה צילום: שניידר

מומחי בית החולים שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת הכללית, שלפו לאחרונה מקיבתה של תינוקת בת שבעה חודשים סיכת ביטחון פתוחה ועליה חרוז "נגד עין הרע". הילדה הובהלה למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה, לאחר שהוריה הבחינו כי בלעה את הסיכה. בצילום הרנטגן נמצא כי סיכת הביטחון הפתוחה התמקמה בקיבתה של התינוקת, דבר שעלול היה לגרום לניקוב המעי, לדימום קשה ולסיבוכים נוספים שהיוו סכנה ממשית לחייה.

התינוקת הועברה בדחיפות לחדר הניתוח, ובבדיקה אנדוסקופית שבוצעה על ידי ד"ר ארי סילברמינץ, מנהל השירות האנדוסקופי במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בראשותו של פרופ' רענן שמיר, נמצאה הסיכה בקיבתה של התינוקת כשהיא פתוחה, דבר אשר הצריך את שליפתה בפעולה מורכבת ועדינה במיוחד. לאחר שהתינוקת הורדמה, ביצע ד"ר ארי סילברמינץ, יחד עם הרופא המרדים, ד"ר אביב טוטנאור, ועם האחות לילך קרביץ, פעולת גסטרוסק. הסיכה הפתוחה נשלפה ללא פגיעה או נזק לדרכי העיכול העליונות.

הסיכה אחרי שהוצאה מקיבת הפעוטה צילום: שניידר

לדברי ד"ר ארי סילברמינץ, מנהל השירות האנדוסקופי במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בשניידר: "לצערנו אנו נתקלים לעתים קרובות במקרים של תינוקות ופעוטות, שבולעים גופים זרים כגון מטבעות, סוללות, סיכות וחפצים חדים שעלולים לגרום לנזקים במערכת העיכול ולעתים אף להיות קטלניים. על ההורים להקפיד על השגחה צמודה והרחקת חפצים קטנים מילדים עד גיל חמש בכלל, ומתינוקות ופעוטות בפרט. סיכת ביטחון עם תליון למזל, או נגד עין הרע, הניתלת על עגלת תינוק, או מיטת התינוק, עלולה במקום להגן, לגרום לנזק בריאותי משמעותי".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן