רמב"ם פותח בית חולים תת קרקעי

סימולציה בחניון התת קרקעי צילום: רמב
סימולציה בחניון התת קרקעי צילום: רמב"ם

המתקן לחירום, שניבנה אחרי מלחמת לבנון השנייה, יוכל לקלוט 770 חולים נוספים, מתוכם 170 מונשמים. כל תשתיות התקשורת, הגזים הרפואיים, המיזוג, האינסטלציה וכיו"ב, מוטמעים בקירות ומוכנים להפעלה מיידית. צפו בסרטון

שר הבריאות בבית החולים הקרקעי צילום: רמב"ם

הנהלת רמב״ם קיבלה החלטה אסטרטגית לטובת הצלחת המאבק בקורונה, ומתוך ראייה מפוקחת שאנו צפויים להתמודד בתקופה הקרובה עם מספרים גדלים והולכים של חולים, להפעיל את בית החולים התת קרקעי לטיפול וקליטת חולי קורונה. העברת מחלקות הקורונה למתקן התת קרקעי צפויה להתחיל בשבוע הבא, בשאיפה, לפני יום כיפור.

הקליקו כאן – וצפו בהכנות להשמשת בית החולים התת קרקעי בסרטון שצילם והפיק בית החולים רמב"ם.

בשבועות האחרונים בוצעו ברמב"ם סימולציות רבות כדי ללמד את הצוותים על התפקוד באזור שונה מהמחלקות המוכרות להם. בשלב ראשון, שיחל בשבוע הבא צפוי המקום לקלוט כמה עשרות חולים, על ידי העברה של המחלקות הקיימות כעת במתחם הקורונה בבניין מאייר.

בית החולים התת קרקעי ע"ש סמי עופר, נבנה אחרי מלחמת לבנון השנייה, בתפיסה שבית חולים מרכזי כמו רמב"ם ייאלץ לתפקד באופן מלא תחת התקפת טילים. המתקן, שבימי שגרה משמש כחניון, מסוגל לקלוט עד 1,500 חולים. בזמן מלחמה. כל תשתיות התקשורת, הגזים הרפואיים, המיזוג, האינסטלציה וכיו"ב, מוטמעים כבר בקירות ומוכנים להפעלה מהירה.

בית החולים התת קרקעי צילום: רמב"ם

עם התפרצות מגפת הקורונה התבקשה הנהלת רמב"ם על ידי משרד הבריאות להיערך לתרחיש של קליטת חולי קורונה במתקן התת קרקעי. יכולת הקליטה המירבית של חולים במקום, שנקבעה על ידי משרד הבריאות, היא עד 770 חולים – 170 מונשמים ו-600 לא מונשמים במצב בינוני וקשה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן