הרב הבר נאבק על חייו, וממשיך להציל חיים

IMG-7825
IMG-7825
הרב ישעיה הבר יבדל”א הציל חיי מאות חולי כליה

ההתגייסות למען מייסד עמותת מתנת חיים, שהציל חיי מאות חולי כליות, הביאה לגידול בכמות תרומות הפלסמה עבור חולי קורונה קשים נוספים

הרב ישעיהו הבר, מייסד ויו”ר עמותת “מתנת חיים”, מקדיש את חייו להצלת חיי אדם. הארגון שהוא עומד בראשו מעודד אנשים לתרום את כליה לזולת, כדי להציל את חייהם של אלפי חולי כליות הממתינים להשתלת כליה תוך ייסורים נוראיים של דיאליזה. הרב הבר עושה את המצוות הללו משך שנים, בהתנדבות, וללא כל תמורה או כוונת רווח, והוא מוכר כצדיק גדול בקהילה ובבתי חולים רבים בארץ המבצעים השתלות כגון איכילוב, הדסה, בילינסון, שניידר, שיבא ועוד.

לאחרונה אובחן הרב הבר כחולה בנגיף הקורונה, ואושפז במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. על מנת לשפר את מצבו, פנו רופאי בית החולים לשירותי הדם של מד”א, על מנת שיספקו עבור הרב הבר מנות של מרכיב הדם – פלסמה, מדמם של אנשים שחלו בקורונה, החלימו ופיתחו נוגדנים לנגיף. באישור משרד הבריאות, סופקה לו מנה ראשונה מחולה קורונה, שהחלים ופיתח נוגדנים לנגיף.

ההתגייסות בקרב מאות מתנדבים, שהציעו לתרום מדמם לטובת הרב הבר, גרמה בסך הכול לאיתור חמישה מחלימים מנגיף הקורונה, שסוג הדם שלהם מתאים לשלו, וכול החמישה תרמו פלסמה. מכל תרומה נוצרות שלוש מנות, כלומר הוכנו 15 מנות פלסמה. הרב, כמו כל חולה, זקוק לשתי מנות פלסמה בלבד, ושישה חולי קורונה נוספים יקבלו בזכותו את יתר מנות הפלסמה.

תורמים דם בהדסה צילום: מד”א

החמישה הגיעו לתרום פלסמה להצלת חיים באולם התרמות הדם בתחנת מגן דוד אדום בירושלים ובמרכז שירותי הדם של מגן דוד אדום בתל השומר. סמנכ”לית שירותי הדם במד”א, פרופ’ אילת שנער: “מרגש מאוד שמצבו הקשה של הרב הבר, אדם שכל חייו מוקדשים להצלת חיים, העלה את המודעות וגרם לאנשים לבוא ולתרום פלסמה. בימים אלה עולה הצורך במנות פלסמה ממחלימים מנגיף הקורונה. הליך תרומת הפלסמה הוא פשוט מאוד, ואנחנו קוראים לכל מי שיכול, לבוא ולתרום למען הצלת חיים”.