וולפסון: נפעל במלוא הכוח

מנכלית-וולפסון-ענת-אנגל
מנכלית-וולפסון-ענת-אנגל
ד"ר ענת אנגל צילום: וולפסון

מטופל בן 73 איים בסכין על הצוות המקצועי במחלקה לאורולוגיה, ונופף בה לעברם של שניים מהרופאים הבכירים, במהלך הליך הכנה לקראת ניתוח. המשטרה עצרה אותו. מנכ"לית בית החולים בחולון ד"ר ענת אנגל: "נפעל בכל האמצעים להעניק לצוותים שלנו ביטחון"

אירוע תקיפה התרחש אתמול (15 יוני 2020, יום שני) בשעות הצהרים, במרפאה לאורולוגיה במרכז הרפואי וולפסון בחולון. מטופל כבן 73 איים באמצעות סכין על הצוות המקצועי במחלקה, ונופף בה לעברם של שניים מהרופאים הבכירים, במהלך הליך הכנה לקראת ניתוח. האיש טופל על ידי צוות הביטחון של בית החולים וולפסון ובהמשך נעצר על ידי המשטרה. האירוע נמצא כעת בחקירה של משטרת ישראל.

המחלקה האורולוגית מטפלת באיברי הרבייה והשתן של גברים ונשים, ובכלל זה מטפלת בסרטן הערמונית ובכליות באמצעות ניתוחים לפרוסקופים, וכן מטפלת בסרטן כיס השתן ודרכי השתן, סרטן הכליות, אבנים בכליות, תופעות של אין אונות ועוד מגוון של פעילויות כירורגיות אורולוגיות. לצד 20 מיטות אשפוז, כוללת המחלקה מספר מרפאות, העוסקות באורולוגיה כללית ושחזורית, אין אונות, בדיקות אורודינמיות, טיפולים כימותרפיים, אונקו-אורולוגיה, אורולוגיית נשים, אורולוגיית ילדים, סונר טרנסרקטלי וביופסיות, אנדואורולוגיה, אבנים בכליות ועוד.

צוות המחלקה האורולוגית צילום: מתוך אתר וולפסון

מנהל המחלקה לאורולוגיה ומנהל השירות לאורולוגיה לפרוסקופית ושחזורית הוא ד"ר אלכסנדר ציביאן. מנהל השירות לאנדואורולוגיה וריסוק אבנים הוא ד"ר אלי תבדי. רופאי המחלקה מנהלים מחקרים רבים בתחום האונקולוגיה האורולוגית. המחלקה מכשירה ומלמדת מדי שנה סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל אביב, והיא מסונפת לחוג לכירורגיה בבית הספר לרפואה בתל אביב.

בכפוף לשמירה על פרטיות המטופל, האירוע לא תועד במצלמות האבטחה של בית החולים. ניר כץ, מנהל מערך האבטחה בוולפסון: "אנו נמשיך לעשות את עבודתנו במסירות וביעילות, בשיתוף משטרת ישראל, על מנת לשמור על תחושת הביטחון של העובדים ושל ציבור המבקרים בבית החולים".

מנכ"לית בית החולים ד"ר ענת אנגל צילום: וולפסון

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, מסרה כי "לצערנו אירועי אלימות ותקיפת אנשי צוות בבתי חולים מתרחשים כמעט בכל יום במוסדות רפואיים בארץ. מדובר בתופעה קשה שיש להוקיעה ולשרש אותה מן היסוד. נפעל במלוא הכוח, ונפעיל כל סמכות שיש ברשותנו, על מנת לוודא שאנשי הצוות שלנו, מאבטחים, רופאים, אחיות ותומכי רפואה, יוכלו לפעול בסביבה בטוחה. אנשי מערכת הבריאות נמצאים בחזית ומעניקים שירות לאוכלוסייה מתוך מסירות רבה ובתוך תנאים מורכבים. נפעל בכל האמצעים על מנת להעניק לצוותים שלנו בבית החולים וולפסון את מלוא הגיבוי ומלוא הביטחון בהגיעם למשמרת. מגיע להם כל הכבוד על המקצועיות והמסירות, ובמיוחד בתקופה מאתגרת זו".