מרפאת ריאות ילדים

ד
ד"ר ורד ניר מבצעת הבדיקה צילום: הלל יפה

בהלל יפה מבצעים בדיקת מאמץ ריאות בילדים לצורך אבחון אסתמה וקשיי נשימה במאמץ. את המרפאה מנהלת ד"ר ורד ניר

מרפאת ריאות ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, החלה בחודש החולף להציע שירות של בדיקת מאמץ ריאות בילדים, בדיקות תגר, לטובת ילדים עם היסטוריה של מחלות נשימה, לצורך אבחון אסתמה וקשיי נשימה במאמץ.

בדיקת מאמץ ריאות בילדים, הינה בדיקה שמטרתה לסייע באבחון אסתמה בכלל, וכן אסתמה של מאמץ אשר מופיעה בעקבות פעילות גופנית. לעתים, ילדים עם היסטוריה של מחלות נשימה בילדות יתבקשו לבצעה טרם גיוס. לאחרונה, החלו במרכז הרפואי הלל יפה בביצוע הבדיקה הזאת במסגרת מרפאת ריאות ילדים ונוער המתקיימת במרפאות חוץ ילדים. הבדיקה, נעשית בפיקוחה של ד"ר ורד ניר, רופאה מומחית ברפואת ריאות בילדים ומנהלת המרפאה.

כיצד נעשית הבדיקה

בבדיקה הילד יתבקש לבצע פעילות גופנית מפוקחת על מסלול ריצה במהלך 10 דקות. בטרם הבדיקה תתבצע בדיקת תפקודי ריאות (ספירומטריה), עליה יחזרו מספר פעמים בטווח של כחצי שעה. כמו כן במהלך הבדיקה ייבדקו רמת חמצן, דופק ועוד. בתום בדיקת המאמץ יינתן משאף עם מרחיבי סימפונות על מנת לבחון את השפעתם.

איך מגיעים

על מנת להגיע לביצוע הבדיקה, יש לקבל הפניה מהרופא המטפל, וכן טופס הפניה מקופת החולים. ישנן הוראות קפדניות בטרם ביצעו הבדיקה, שינתנו בטרם ההגעה לבית החולים, לאחר קבלת תאריך הזימון. לאחר הבדיקה הילד יוכל לחזור לפעילות מלאה.

ד"ר ורד ניר מסכמת: "אנו שמחים לאפשר את הבדיקה הזאת כאן, קרוב לבית, באופן הנוח ביותר למטופלים הנדרשים לה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן