אורתופדיה אונקולוגית לגידולים בשריר ובשלד

פרופ יהודה קולנדר וד
פרופ יהודה קולנדר וד"ר רון בטש צילום: דוד אביעוז, ברזילי

בבית החולים ברזילי נפתח שירות אורתופדי אונקולוגי חדש, בניהול פרופ' יהודה קולנדר, לשעבר מנהל היחידה הארצית לאורתופדיה אונקולוגית באיכילוב

שירות אורתופדיה אונקולוגית נפתח בבית החולים ברזילי באשקלון. השירות החדש יינתן על ידי צוות רופאים רב תחומי, במענה טיפולי רחב ומקיף, בשיטת "360 מעלות", על ידי מנתחים מומחים באורתופדיה אונקולוגית, מומחים לאונקולוגית מבוגרים, רדיולוגים מומחים בהדמיה של שריר ושלד ומומחה לפתולוגיה של גידולי שריר ושלד. אורתופדיה אונקולוגית עוסקת בגידולים של השריר והשלד, העצמות והרקמה הרכה שסובבת אותם וכוללת שרירים, שומן, עצבים, כלי דם, גידים, וסחוסים.

בשל הנדירות היחסית של גידול עצם ורקמה רכה, בהשוואה לסוגים אחרים של סרטן, מספר המומחים באורתופדיה אונקולוגית מצומצם. טמנהל המרכז הרפואי ברזילי, פרופ' יניב שרר: "אני שמח לבשר שהמרכז הרפואי ברזילי הוכר בימים האחרונים, על ידי משרד הבריאות, כמרכז הרפואי שיעניק שירותים אורתופדיים-אונקולוגיים לכל אזור הדרום, מגדרה ועד העיר אילת. בכך מנגיש ברזילי שירותי אורתופדיה-אונקולוגית מתקדמים, ובכלל זה אבחון וטיפול בסרטן עצם או ברקמה רכה, על ידי סגל רפואי מהטובים במדינה, תוך גיבוש תכנית טיפול מותאמת אישית".

רופאי השירות החדש, בניהול פרופ' יהודה קולנדר, לשעבר מנהל היחידה הארצית לאורתופדיה אונקולוגית באיכילוב, יחד עם המערך האורתופדי של ברזילי, בניצוחו של פרופ' רונן דבי, מתמחים במגוון רחב של שיטות ניתוחיות לכריתת גידולים בעצם, בסחוס, או ברקמה רכה, כולל שחזורי עצם, מפרקים ורקמות רכות, במטרה לשמר את מירב התפקוד האפשרי.

פרופ יהודה קולנדר וד"ר רון בטש צילום: דוד אביעוז, ברזילי

מצבים רפואיים להם המרכז הרפואי יעניק שירות:

גידולים שפירים וממאירים: גידולי עצם, סרטן העצמות, גידולים של רקמות רכות, וסרקומה. גידולים ממאירים משניים (גרורות). ️מחלות דמוי-גידוליות (דלקות או מצבים שלאחר חבלה). ️מצבים שדורשים ניתוחים קיצוניים, גם במקרה של מחלות לא-גידוליות, כגון זיהומים קשים ופגיעות לאחר תאונה, ומרפאת מעקב לחולים אחרי ניתוח או טיפולים אחרים.