סימולטור דימות אונקולוגי

הצוות הרפואי והסימולטור החדש צילום: ג'ני ירושלמי
הצוות הרפואי והסימולטור החדש צילום: ג'ני ירושלמי

סימולטור מבוסס MR, שאושר על ידי FDA לתכנון טיפולי קרינה לגידולים סרטניים באגן ולגידולי מוח, נכנס לפעולה בבית החולים איכילוב

בשורה למטופלים האונקולוגיים באזור תל אביב: סימולטור מבוסס MR הראשון מסוגו בארץ לראשונה במכון הקרינה שבבית החולים איכילוב. בשלב זה המערכת אושרה על ידי ה-FDA האמריקאי לתכנון טיפולי קרינה לגידולים באגן ולגידולי מוח.

תכנון טיפול קרינתי למטופלים אונקולוגיים מסתמך על הדמיה מדויקת של אזור הטיפול. התכנון המקובל עד כה מתבסס על הדמייתCT אשר מבוצע לצורך זה במכון הקרינה (סימולציה). מכשיר MR Simulator מאפשר לתכנן טיפול קרינתי על בסיס הדמיית MRI והוא מצוייד בכל אמצעי הקיבוע הדרושים לצורך ההקרנה. הבדיקה מבוצעת בדיוק במנח בו יבוצע הטיפול.

ד"ר אורית גוטפלד צילום: איכילוב

ד"ר אורית גוטפלד, מנהלת מכון הקרינה באיכילוב: "מכשיר הסימולטור מבוסס MR של חברת Philips הינו הראשון מסוגו בארץ. ייחודו בכך שהוא מאפשר לבצע את תכנון הקרינה על בסיס MRI אשר נותן לנו תמונה חדה ומדויקת יותר של הגידול וסביבתו בהשוואה למכשיר CT. השימוש במכשיר MR-Simulator מאפשר סימון מדויק יותר הן של רקמת הגידול והן של האיברים הבריאים הסמוכים לו, ובכך תורם לשיפור תכנית הקרינה. תכנון מדויק יותר עשוי להקטין את החשיפה לקרינה של הרקמות הבריאות ותורם – הן להגדלת הסיכוי להצלחת הטיפול, והן להפחתת תופעות הלוואי של הקרינה בטווח הקצר והרחוק".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן