מנהל חדש לבית החולים זיו

ד
ד"ר ענאן עבאסי צילום: זיו

ד"ר ענאן עבאסי נכנס לתפקיד מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת. הוא החליף את פרופ' סלמאן זרקא שמונה לפרויקטור הקורונה הלאומי

ד"ר ענאן עבאסי נכנס לתפקיד מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת. הוא החליף את פרופ' סלמאן זרקא שמונה לפרוייקטור הקורונה. ד"ר ענאן עבאסי שימש בשנים האחרונות כסגן מנהל המרכז הרפואי זיו.

ד"ר עבאסי מילא שורה של תפקידי ניהול. בין השאר שימש כמנהל מערך גנטיקת עיניים במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. כבר בגיל 34 מונה למנהל מחלקת עיניים בבית החולים הצרפתי בנצרת. הוא היה עוזר לראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות ובגיל 40 מונה לסגן מנהל המרכז הרפואי זיו. כמו כן הוא חבר במספר רב של איגודים מקצועיים ארציים ובינלאומיים.

ד"ר ענאן עבאסי היה אחראי לכל נושא החדשנות במרכז הרפואי זיו, ושילב טכנולוגיות חדישות למחלקות השונות, לרבות הכנסת הרחפנים שישנעו תרופות ובדיקות למרכז הרפואי זיו וממנו. הוא בן 43 ומתגורר בעפולה. רעייתו היא זמרת וד"ר למדעי המוח ולהם שני ילדים. ד"ר עבאסי הוא בוגר לימודי רפואה בטכניון ובעל תואר שני MSc בגנטיקה מולקולרית מהטכניון. הוא עבר קורס מנהיגות למנהלים HBS בבית הספר למנהל עסקים, באוניברסיטת הארוורד, בבוסטון, ארה"ב. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים MBA עם התמחות בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת ת"א. והוא מומחה במחלות וניתוחי עיניים ומומחה במנהל רפואי.

ד"ר ענאן עבאסי צילום: זיו

עם כניסתו לתפקיד מנהל המרכז הרפואי זיו, אמר ד"ר עבאסי: "אני מודה לכולם על האמון שניתן לי להוביל את 'זיו' ולעמוד בראשו של המרכז הרפואי הכי צפוני בישראל. עוד נכונים לנו אתגרים רבים – פרויקטים שהתחלנו בהם ועלינו לסיימם לרווחת מטופלינו ואורחינו ופרויקטים נוספים שנתחיל לבצע בקרוב. את המרכז הרפואי זיו מובילים אנשי מקצוע נפלאים מהשורה הראשונה, שכבר הוכיחו לאורך שנים את איכותם הטובה. אני גאה להוביל אותם אל האתגרים הבאים של כולנו. זה המקום להודות לפרופ' סלמאן זרקא, שעשה רבות לקידומו של 'זיו' וכעת משמש כפרוייקטור הקורונה של ישראל, ומאחל לו הצלחה בתפקיד המאתגר".

ד"ר עבאסי, שבשנים האחרונות ניהל את הסקטור הפרא-רפואי במרכז הרפואי זיו, ואת חדרי הניתוח, היה זה שהקים את פרויקט "צוות חוסן" שתמך במערך הטיפול במגפת הקורונה בבית החולים זיו. ד"ר עבאסי וחברי צוות חוסן הקפידו לתת אוזן קשבת לכל צוותי מחלקות הקורונה ולעובדי המרכז הרפואי, שמעו את מצוקותיהם האישיות ופעלו בכלים שעמדו לרשותם, על מנת להקל ולהיטיב איתם, אם בהפוגות ואם בפעולות רענון. על הקמת צוות חוסן זכה ד"ר עבאסי לשבחים רבים, לאחר שהצוות סיפק את אחד הצרכים המשמעותיים ביותר בתקופת המאבק הקשה בנגיף קורונה – יחס מכבד, אוזן קשבת ומגע אישי מול עובדי המרכז הרפואי זיו שעבדו מסביב לשעון לילות כימים.