מנהל חדש ליחידה האורו-אונקולוגית

דוקטור-יובל-פריפלד-ביח-כרמל-
דוקטור-יובל-פריפלד-ביח-כרמל-
ד"ר יובל פריפלד צילום: אלי דדון, כרמל

ד"ר יובל פריפלד, מנתח בכיר במחלקה האורולוגית בבית החולים כרמל בחיפה, יהיה אחראי על אבחון וטיפול בגידולים סרטניים במערכת השתן, גידולי כליה, גידולי בלוטת האדרנל, גידולי כיס השתן, גידולים באשכים וסרטן הערמונית

ד"ר יובל פריפלד, רופא בכיר במחלקה האורולוגית במרכז רפואי כרמל בחיפה, מונה למנהל היחידה לאורו-אונקולוגיה. ד"ר פריפלד יהיה אחראי על כל תחום אבחון וטיפול בגידולים סרטניים במערכת השתן, כמו גידולי כליה, גידולי בלוטת האדרנל, גידולי כיס השתן, גידולים באשכים וטיפול בסרטן הערמונית.

סרטן הערמונית הינו סוג הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל. בבית החולים כרמל מתבצעים בכל שנה ניתוחים רבים להסרה רדיקלית של הערמונית, שלפוחית השתן וניתוחים אונקולוגיים רבים אחרים.

ד"ר יובל פריפלד

פריפלד, בן 42, תושב עתלית, נשוי לנועה, מרפאה בעיסוק, ואב לשלושה ילדים, סיים לימודי רפואה בטכניון ובשנת 2016 סיים את ההתמחות באורולוגיה במחלקה האורולוגית בכרמל. את התמחות העל בתחום האורואונקולגיה, עשה במשך שנתיים בבית החולים של דאלאס, טקסס, ומאז הוא מקדם ומפתח יחד עם מנהל המחלקה את התחום בכרמל. מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג, ומנהל המחלקה האורולוגית, ד"ר יורם דקל, העניקו את כתב המינוי החדש לד"ר פריפלד.

ד"ר יורם דקל בירך: "בחרנו בו בזכות הכישרון והיכולת הקלינית, ובזכות המסירות הגדולה שלו למטופלים. כמי שהתחיל מהסטאז' ועד ההתמחות אצלנו במחלקה, אני ברואה בסיפוק רב את הצמיחה המקצועית של ד"ר יובל פריפלד".

ד"ר יובל פריפלד צילום: אלי דדון, כרמל

היחידה האורו-אונקולוגית

לדברי ד"ר פריפלד, היחידה לאורו-אונקולוגיה בבית החולים כרמל מתמחה בניתוחים אונקולוגים לפרוסקופיים זעיר פולשניים, כמו כריתות כליה חלקיות וניתוחים מורכבים נובספים. המטרה היא לאפשר לחולה חזרה מהירה לשגרה, עם פחות טראומה ניתוחית, פחות כאבים, פחות סיכוי לזיהום ויתרונות נוספים.

ד"ר יובל פריפלד: "אנחנו מלווים את המטופלים שלנו לאורך כל הדרך, החל משלב האבחון, שמתחיל בקהילה במרכז רפואי לין של הכללית, ממשיך בהתווית תוכנית טיפול אישית, המשך בטיפול הכירורגי בבית החולים כרמל ועד למעקב בקהילה לאחר הניתוח. המעקב כולל מתן טיפולים אונקולוגים מתקדמים,לפי הצורך, בשיתוף המחלקה האונקולוגית במרכז לין וברמב"ם. המחלקה האורולוגית מציעה מגוון רחב של טיפולים בכל תחומי האורולוגיה, כמו טיפול ואבחון באבנים בדרכי השתן בהובלתו של ד"ר אילן קליין, טיפול בערמונית מוגדלת, חסימות בדרכי השתן, בעיות פונקציונליות בכיס השתן , ואורולוגית ילדים בהובלת ד"ר בנימין חרדק".

ד"ר פריפלד מסכם: " אני מאמין במתן טיפול אישי ומקצועי לחולים שלנו בהתאם למצבם הספציפי, תוך סיוע מרבי לאורך כל הדרך הקשה שהם עוברים. החזון שלנו הוא לקדם עבודה אינטגרטיבית רב תחומית מלאה בשיתוף עם אונקולוגים, רדיולוגים ומומחים אחרים, לפי הצורך".