מנהלת חדשה ליחידה להפריה חוץ גופית

דר-קטי-שלוש
דר-קטי-שלוש
ד"ר קטי שלוש צילום: אלי כהן

בית החולים בנהריה: ד"ר קטי שלוש, מומחית בגינקולוגיה, מיילדות ופריון, מחליפה את ד"ר נתן לויט, שהקים את היחידה ב-2013 וניהל אותה עד פרישתו לגמלאות

מינוי חדש בבית החולים לגליל בנהריה. ד"ר קטי שלוש החלה את תפקידה כמנהלת היחידה להפריה חוץ גופית לאחר שזכתה לאחרונה במכרז. היא החליפה את ד"ר נתן לויט, שהקים את היחידה בשנת 2013, וניהל אותה עד פרישתו לגמלאות.

ד"ר שלוש (45), נשואה פלוס 3, מומחית בגינקולוגיה, מיילדות ופריון, עשתה את הסטאז' וההתמחות בגינקולוגיה בביה"ח רמב"ם בחיפה. בין השנים 2016-2012 היא שהתה בהשתלמות עמיתים קלינית ומחקרית במרכזים רפואיים מובילים בעולם – וומן קולג', בית החולים סניברוק באוניברסיטת טורונטו ובית החולים מאונט סיני בקנדה. עם שובה לארץ, חזרה לרמב"ם, שם שימשה מנהלת בנק הזרע ואחראית תחום שימור פריון. לאחר מכן עברה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם שימשה אחראית מרפאת אנדומטריוזיס. בשני בתי החולים האחרונים שימשה גם רופאה בכירה ביחידה להפריה חוץ גופית.

ד"ר שלוש: "אחד הדברים שחרטתי על דגלי הוא פיתוח מתן שירות של שימור פריון רפואי. תחום זה כולל הקפאת רקמה שחלתית, בעיקר עבור נשים הנמצאות לפני כימותרפיה ומעוניינות ללדת, הקפאת ביציות והקפאת עוברים. תחום זה כולל גם הקפאת רקמת אשך והקפאת זרע עבור גברים הנמצאים אף הם לפני כימותרפיה. כמו כן, בכוונתי לפתח, בשיתוף פעולה עם הנהלת בית החולים את תחום שימור הפריון הסוציאלי. בשנים האחרונות יש תופעה של נשים המעוניינות ללדת בגיל מאוחר, ואני מעוניינת לתת מענה לאלו מהן המבקשות להקפיא ביציות בגילאים צעירים יותר. כמו כן אני מעוניינת להעניק שירות לנשים הסובלות מאי-ספיקה שחלתית מוקדמת, כדי שניתן יהיה לשמר את הביציות שלהן, לשם שימוש עתידי".

ד"ר שלוש מוסיפה, כי בכוונתה לפתוח שירות של בנק הזרע, ובכך להפוך למרכז הרפואי השני בצפון עם שירות פעיל של בנק הזרע. "כמי ששואפת למצוינות, יש לי תכניות רבות לפתח את היחידה להפריה חוץ גופית ולהפוך אותה לגדולה ביותר בצפון. במקביל אעסוק בתחום המחקר, אעודד סטודנטים לרפואה להגיע אלינו ולהישאר כאן, ואפעל לשיתוף פעולה עם מחלקות רבות, כמו מחלקת נשים ויולדות, המכון לגנטיקה של האדם, המחלקה האורולוגית ואגף המעבדות. אני מבקשת להודות להנהלת המרכז הרפואי לגליל ולעומד בראשה, ד"ר מסעד ברהום, על התמיכה הגדולה ושיתוף הפעולה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן