מנהלת חדשה למכון לרפואה גרעינית

דר-ארנון-שלג
דר-ארנון-שלג
ד"ר אלית ארנון שלג צילום: אלי כהן

ד"ר אלית ארנון שלג, רדיולוגית מומחית לרנטגן ולרפואה גרעינית, תנהל את המכון בבית החולים בנהריה

ד"ר אלית ארנון-שלג זכתה במכרז לניהול המכון לרפואה גרעינית, מכון איזוטופים, במרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר ששימשה כרופאה בכירה במכון וניהלה אותו בפועל במשך כשנתיים.

ד"ר ארנון-שלג, בת 46, נשואה פלוס 2, סיימה את לימודי הרפואה בשנת 2004. את התמחותה הראשונה בתחום הרנטגן ביצעה במרכז הרפואי לגליל, ועם סיום ההתמחות בשנת 2011, המשיכה לעבוד כרופאה בכירה במכון הרנטגן במשך כשלוש שנים. בשנת 2017 סיימה את התמחותה השנייה, בתחום הרפואה הגרעינית, אותה ביצעה בשילוב עם המכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי רמב"ם. בסיום תקופת ההתמחות שימשה רופאה בכירה במכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי לגליל.

ד"ר אלית ארנון-שלג: "רנטגן ורפואה גרעינית הם תחומים סינרגיים. כרדיולוגית, יש לי את הכלים לפענח בדיקות רפואה גרעינית באופן מיטבי. השילוב בין שני התחומים הללו מעניק לי יכולת משופרת בהבנת הבדיקות. ההחלטה שלי לגשת למכרז לתפקיד מנהלת המכון, מהווה עבורי המשך טבעי וישיר להתמחות שלי בתחום זה ולניסיון שצברתי כרופאה בכירה".

עוד הוסיפה, כי החזון שלה הוא להעמיד את המכון לרפואה גרעינית בשורה הראשונה של המכונים המובילים במדינה בתחום זה, מבחינת מגוון הבדיקות שמתבצעות בו, הידע המקצועי והמכשור. אחד האתגרים הניצבים בפני המנהלת החדשה, הוא הרחבת שירותי המכון. בחודשים האחרונים הורחב שירות מיפוי הלב, אשר ניתן בשנים האחרונות אך ורק למטופלים מאושפזים, ואילו היום ניתן גם למטופלים המופנים מהקהילה.

במסגרת הרחבת הבדיקות בתחום מיפויי הלב, הוחל שירות חדש, בשיתוף עם המחלקה הקרדיולוגית ומנהל היחידה לטיפול נמרץ לב, ד"ר צפריר אור, שמטרתו איתור חולים הסובלים מעמילואידוזיס עם מעורבות לבבית, מחלה הגורמת לאי ספיקת לב בקרב מבוגרים. שירות זה ניתן למטופלים המופנים באופן אמבולטורי דרך קופות החולים.

שירות חדש נוסף, המוצע על ידי המכון, הוא מיפוי לדרכי לימפה בגפיים, לאיתור הפרעות בניקוז הלימפטי, לימפאדמה. מיפוי זה נעשה כהכנה לניתוחים בדרכי לימפה, אותם מבצע ד"ר אסי דרובוט במרכז הרפואי.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן