מנהלת חדשה לשירות למניעת זיהומים

רונזה-דיביני-מכווץ
רונזה-דיביני-מכווץ
ד"ר רונזא נג'אר דיביני צילום: אלי דדון

רופאה צעירה בבית החולים כרמל בחיפה, ד"ר רונזא נג'אר דיביני, מונתה למנהלת השירות למניעת זיהומים

בצל המלחמה בקורונה, נחשפנו לאחרונה לנשים בתפקידי מפתח בצוותים הרפואיים, אשר מובילות בגאון את המלחמה בנגיף. אחת מהנשים הללו היא ד"ר רונזא נג'אר דיביני, הניצבת בקו החזית במלחמה בקורונה בבית החולים כרמל בחיפה. השבוע היא זכתה למינוי חדש, מנהלת השירות למניעת זיהומים בבית החולים כרמל.

ד"ר רונזא נג'אר דיביני, בת 35, נשואה ואימא לשניים, היא תושבת העיר נצרת. עד לאחרונה שימשה כרופאה ביחידה למניעת זיהומים בכרמל. השבוע הוחלט למנותה לתפקיד מנהלת השירות למניעת זיהומים. את אירוע הענקת כתב המינוי ציינה ד"ר רונזא בגינת ההנהלה של בית החולים כרמל. מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג, העניק לה את כתב המינוי יחד עם ד"ר גבי ובר, מנהל יחידת הזיהומים.

ד"ר רונזא נג'אר דיביני סיימה לימודי רפואה בהדסה בירושלים. את הסטאז' שלה עשתה בכרמל, התאהבה בבית החולים, והמשיכה התמחות ברפואה פנימי, אצל ד"ר סמיר קאסם, מנהל פנימית א1 ו-א2 . לאחר ההתמחות בפנימית היא המשיכה להתמחות-על במחלות זיהומיות אצל מנהל היחידה ד"ר גבי ובר. היא סיימה את ההתמחות רק בינואר השנה ומיד לאחר מכן נשאבה לתוך משבר הקורונה והוכיחה את עצמה. "לא יכולתי לבקש מתמחה טובה יותר", אמר ד"ר ובר. ד"ר רונזא היא שילוב של אשת מקצוע מעולה עם יכולת למידה והשקעה יוצאים מן הכלל. היא נמצאת ביחידה ובבית החולים ללא הפסקה ונותנת את כל הלב והנשמה שלה למטופלים".

במסגרת עבודתה השוטפת ביחידה, מספקת רונזא עם צוות היחידה, יעוץ בנושאי מחלות זיהומיות לכלל מחלקות בית החולים. צוות המחלקה פועל בתחום מניעת זיהומים עם הדרכות למחלקות, קביעת נהלים להתנהגות נכונה, כמו היגיינת ידיים, העלאת מודעות, ומניעת התפשטות של חיידקים עמידים ועוד. "בתקופת הקורונה, אנחנו מנסים להטמיע כללי עבודה ברורים בעיקר מבחינת מיגון, כדי למנוע הדבקות. אנו זמינים לכל ייעוץ לכל חולה או חשוד כולל קביעת בדיקה והנחיות היכן לאשפז אותו. זו התקופה הכי לחוצה שיש, אני כמעט לא ישנה בלילות, אבל אין מה לעשות – זאת העבודה ואני אוהבת אותה". מסכמת הרופאה הצעירה.

באירוע השתתפו גם ד"ר סמיר קאסם, אצלו התמחתה, וד"ר אריה ביטרמן, יו"ר ועד הרופאים. ד"ר רונזא הנרגשת הודתה למברכים: "אני מעל עשר שנים ברציפות בבית החולים, וכרמל הפך להיות הבית השני שלי".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אפידימיולוגיה ורפואת משפחה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן