מנהל חדש למערך הלב

ד
ד"ר עידו בירתי צילום: פוריה

ד"ר עידו בירתי מונה לתפקיד מנהל המערך הקרדיווסקולארי של בית החולים פוריה. בתפקידו הקודם ניהל את יחידת התקנים לבביים מכאניים (לב מלאכותי) בבית החולים של אוניברסיטת פנסילבניה

ד"ר עידו בירתי, המנהל החדש של מערך הלב במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה, נכנס לתפקידו בחודש נובמבר 2020. ד"ר בירתי הוא בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון והתמחה בקרדיולוגיה בבית החולים איכילוב. בהמשך יצא להשתלמות עמיתים באי ספיקת לב מתקדמת בבית החולים של אוניברסיטת פנסילבניה, שהיא בין האוניברסיטאות המובילות בתחום. שם, התמקצע באי ספיקת לב מתקדמת, כולל טיפול בהתקנים לבביים מכאניים והשתלות לב.

ד"ר עידו בירתי צילום: פוריה

בשנת 2015 התמנה ד"ר בירתי כרופא בכיר ביחידה לאי ספיקת לב מתקדמת בבית החולים של אוניברסיטת פנסילבניה. מדובר ביחידה גדולה המבצעת כשישים השתלות לב בשנה. בשנת 2018 החל לנהל שם את יחידת התקנים לבביים מכאניים (Mechanical Circulatory Support) בה נערכים כחמישים השתלות של התקנים התומכים בפעולת הצד השמאלי של הלב (left ventricular assist device) בשנה. ד"ר בירתי צבר ניסיון רב בטיפול באי ספיקת לב מתקדמת, כולל טיפול במצבים שמחייבים טיפול מציל חיים בתמיכה לבבית מכאנית ובאקמו (ECMO).

ד"ר בירתי נשוי ואב לשלושה בנים. כשנשאל לסיבת חזרתם ארצה הוא עונה בהתרגשות: "אשתי ואני תמיד ידענו שאנחנו רוצים לחיות ולגדל את הילדים שלנו במדינת ישראל. הגעתי למרכז הרפואי פדה-פוריה כי בעיני האתגר האמיתי הוא דווקא בבית חולים בפריפריה שיש לו מערך קרדיולוגי מפואר עם פוטנציאל להיות מוביל בתחומו".

ד"ר עידו בירתי צילום: פוריה

ד"ר בירתי שופע רעיונות ותוכניות לעתיד: "החזון שלי הוא לקחת את מערך הלב, בלב הפריפריה הצפונית ולהוכיח שניתן ליצור כאן מרכז מצוינות ברמה ארצית ובינלאומית.

ניצור שיתופי פעולה מחקריים ואקדמיים עם האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, נשלח מתמחים מצטיינים שלנו להתמחות עמיתים בתתי התמחויות של קרדיולוגיה במטרה שיחזרו להוביל את התחום לרווחת לתושבי הצפון. בנוסף, נפעל לקידום ולהכשרת דור העתיד של הקרדיולוגים. אנחנו בשלבי תכנון מתקדמים של סימפוזיון קרדיווסקולארי בינלאומי, שיערך אחת לחודש בהשתתפות מרצים בעלי שם עולמי, תוך שימת דגש על נושאים בקדמת הקרדיולוגיה".