טיפול נוירו פידבק

Head-electrodes
Head-electrodes
צילום: שטרסטוק

נוירו פידבק הוא טיפול חדשני בו לומד המטופל לשלוט עצמאית על פעילות מוחית ספציפית. המטופל מחובר למערכת ייחודית שמאמנת אותו לשנות פעילות באזורים מסוימים של מוחו

ברוב המקרים מטופלי קשב וריכוז נוטלים תרופות איזון. מכון סגול לתפקודי המוח בבית החולים איכילוב, מציע טיפול חדשני, אפקטיבי ולא פולשני להפרעת קשב וריכוז באמצעות השריית שינוי בפעילות מוחית נוירו מודולציה.

טיפול בהשריית שינוי מוחי מכוון למכלול הבעיות המאפיינות את ההפרעה ולא רק לקשיים בוויסות הקשב והריכוז. הטיפול מותאם אישית למטופל, ולכן סיכויי ההצלחה גבוהים. הטיפול מקנה כלים להתמודדות עם קשיים במהלך היום לפי הצורך. השפעת הטיפול מתמשכת ולא חולפת לאחר תומו כמו במקרה של טיפול תרופתי. הטיפול איננו כרוך בתופעות לוואי.


נוירו פידבק היא שיטת טיפול חדשנית באמצעותה לומד המטופל לשלוט עצמאית על פעילות מוחית ספציפית. לצורך כך המטופל מחובר למערכת ייחודית אשר מטרתה לאמן אותו לשנות את הפעילות באזורים מסוימים של מוחו באופן רצוני. האזור המוחי, כמו גם היקף התכנית הטיפולית ואופייה, יקבעו על ידי רופאי המרפאה במסגרת ההערכה הטרום טיפולית.


הטיפול בשיטת נוירו פידבק מתאים לילדים ומבוגרים כאחד, אך דורש שיתוף פעולה מצד המטופל. השיטה משמשת לטיפול בהפרעות חרדה, פוסט טראומה, הפרעת קשב וריכוז, כאב כרוני ועוד.


כיצד מתבצע הטיפול: הטיפול ניתן בישיבה נוחה בזמן שהמטופל חובש כובע גמיש אליו מוצמדות אלקטרודות הרושמות את הפעילות החשמלית של מוחו. המערכת מציגה את פעילות האזור במוח, אשר הוגדר על ידי המטפל על פני מסך מחשב, או על ידי השמעת צליל מסוים. המטופל לומד לשנות את הפעילות הנמדדת על ידי שינוי של הצליל או התמונה המוצגת לו על גבי המסך. במובן זה הדבר דומה למשחק מחשב שהשליטה בו נעשית בעזרת גלי המוח.

קורס טיפולי בסיסי במרפאה ניתן בהיקף של 20 מפגשים, כאשר אורכו של כל מפגש נמשך כשעה. הטיפול איננו מצריך שינוי בטיפול אחר שגרתי אותו מקבל החולה, ואיננו מצריך השגחה רפואית מיוחדת לאחר מכן.

מקור המידע – אתר "בית החולים איכילוב".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן