טיפול נטורופתי לסובלים מדלקת בדרכי השתן

נתורופתיה-ששש
נתורופתיה-ששש
צילום: שטרסטוק

דלקת בדרכי השתן נפוצה אצל נשים. נטורופתיה יכולה להקל ואפילו לפתור את הבעיה, ללא התערבות כירורגית ותרופתית

דלקת בדרכי השתן נפוצה אצל נשים פי חמישה מאשר אצל גברים, וזאת בגלל המבנה האנטומי שלהן. הדלקת יכולה להופיע בשלפוחית השתן בשופכה או לעיתים נדירות יותר בכליות. לדלקות בדרכי השתן גורמים בדרך כלל חיידקים. הדרך לזהות דלקת בשתן, פשוטה. הסימנים רבים – תחושת צריבה בעת מתן שתן, צורך להטיל שתן לעיתים קרובות, קושי בהטלת שתן דליפת מעט שתן, שתן כהה, כאבים בבטן התחתונה או באזור האגן , דימום בשתן וכאבים בעת קיום יחסי מין.

כיצד מסייעת הנטורופתיה לטפל בתופעה: הנטורופתיה ממליצה לשתות לפחות עשר כוסות נוזלים (מים או תה צמחים, לא מיצים ולא שתייה ממותקת). השתייה מסייעת לשטוף את החיידקים אל מחוץ לגוף. מומלץ לשתות רכז חמוציות ללא תוספת סוכר או ממתיקים, החמוציות מפחיתות את היכולת של החיידקים להתרבות בדרכי השתן. יש להימנע מצריכת סוכרים פשוטים (עוגות, עוגיות, ממתקים, קמח לבן ומשקאות מתוקים) ומאכילת פירות הדר.

הנטורופתים ממליצים בזמן דלקת בשתן, להרבות בשימוש בצמחי מרפא, חליטת צמחים במים רותחים כמו תה סרפד, זקן תירס, טיליה וסלרי – יכולה להועיל לדרכי השתן, כיוון שהחליטות האלה עשויות מחומרים משתנים המסייעים למניעת דלקות. להתמודדות עם החיידקים ולחיזוק מערכת החיסון  יש צורך לשלב צמחים נוספים – ענבי דב, אוניה דה גאטו, שמן זרעי אשכוליות בוכו  ופטריית ריישי. ניתן לצרוך אותם בכמוסות או בטינקטורה מיצוי אלכוהולי של חלקי הצמח. גם פטרוזיליה, עלי סלרי, עשב חיטה (חי או מבושל בהרבה מים) מאוד ידידותיים לדרכי השתן וכך גם יוגורטים טבעיים פרוביוטיים ללא תוספת טעם, ריח או ממתיקים.

מקור מידע – "אתר קופת חולים כללית", רפואה אלטרנטיבית, טיפול נטורופתי לדרכי השתן, מאמר מאת גלעד אדרעי