טיפול נמרץ כחומה

נועם אביכזר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים חולי קורונה צילום: הדסה
נועם אביכזר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים חולי קורונה צילום: הדסה

נועם אביכזר (13), הילד הירושלמי שחלה בקורונה ומצבו הידרדר, שוחרר מבית החולים הדסה עין כרם לביתו בשכונת הר חומה

בשורה משמחת מירושלים: נועם אביכזר בן ה-13, שהתראיין מתוך היחידה לטיפול נמרץ ילדים חולי קורונה בבית החולים הדסה עין כרם, כשהוא במצב קשה ונזקק לתמיכת חמצן ממושכת, שוחרר לביתו כשהוא במצב טוב.

נועם, המתגורר עם משפחתו בשכונת הר חומה בירושלים, אושפז ביחידה לטיפול נמרץ לילדים חולי קורונה בהדסה עין כרם כאשר נדבק בנגיף ומצבו התדרדר. נועם נזקק לתמיכה אינטנסיבית של חמצן ובמשך למעלה מעשרה ימים טופל על ידי הצוות ביחידה, בהובלתם של ד״ר אורי פולק, מנהל מערך טיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם, וסוניה שרעבי, האחות הראשית.

במהלך אשפוזו סיפר נועם כי הוא סומך על הצוות, שעושה הכול כדי שירגיש טוב יותר, ועל הקושי הרב לנשום. ״אני רק ילד, זה מאוד קשה ומבהיל כשאני לא מצליח לנשום בלי מסיכת חמצן. אם אני רק מזיז אותה לכמה שניות – מייד יש לי תחושת חנק. אני שמח שמטפלים בי פה, בלי הפסקה, ואני מאמין שאחלים מהוירוס הזה״.

שירי, אמו של נועם מספרת כי היום כשהוא כבר בביתו, הוא מרגיש הרבה יותר טוב, אך נכונה לו דרך להחלמה מלאה. ״הצוות ביחידה לטיפול נמרץ ילדים עבד מסביב לשעון", היא מעידה, "ומכל הלב, כדי לרפא את הילדים שחולים בקורונה. הם נותנים ממש את הנשמה, והרגשנו שיש על מי לסמוך, ושאנחנו עטופים באנשים מקצועיים שיודעים איך להקל עליו. סוף סוף עכשיו נועם לא זקוק לתמיכת חמצן במהלך היום, ואני חייבת להדגיש שלדעתי זו תוצאה של טיפול נכון ומינונים מחושבים של תרופות. לא האמנו כשראינו את השיפור מיום ליום ביחידה בהדסה עין כרם, אבל הם אכן קרו לנו מול העיניים. הם לא שיחררו את נועם עד שהיו בטוחים שהוא ממש בסדר, ויכול להמשיך את ההחלמה בבית בבטחה".