ניתוחי שחזור בפוריה

ד
ד"ר מוראד עבד אל ראזק צילום: פוריה

ד"ר מוראד עבד אל ראזק, מהמחלקה לכירורגיית פה, פנים ולסתות בבית החולים פוריה, חזר מהשתלמות בקנדה בשחזורים מיקרו ווסקולאריים, ויבצע ניתוחי שחזור מיקרו כירורגיים יחד עם פרופ' עמאד אבו אל נאעג', מנהל מחלקת כירורגיית פה ולסתות, וד"ר ערן בר מאיר, מומחה בכיר לכירורגיה פלסטית

ד"ר מוראד עבד אל ראזק, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פה, פנים ולסתות חזר למרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה, בתום שנתיים של תת התמחות במיקרוכירורגיה וכירורגיה משחזרת במסגרת בית החולים המרכזי של אוניברסיטת מונטריאול בקנדה. עם חזרתו ארצה הוקם בפוריה צוות רב מקצועי לניתוחי שחזור, בו חברים גם פרופ' עמאד אבו אל נאעג', מנהל מחלקת כירורגיית פה ולסתות, וד"ר ערן בר מאיר, מומחה בכיר לכירורגיה פלסטית.

המטרה היא לבצע ניתוחי שחזור תוך שיתוף פעולה עם המחלקות השונות כמו: כירורגית חזה, אורטופדיה, אף אוזן גרון, כירורגית שד ועוד. זוהי הדרך לפתח את תחום המיקרו כירורגיה במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר מוראד עבד אל ראזק: "בניתוחים בהם יש כריתה משמעותית של חלק מהפנים, לדוגמה, חייבים לבנות את הפנים מחדש גם מבחינה תפקודית וגם מבחינה אסתטית, כדי שהמטופל יוכל להרגיש בנוח מבחינה חברתית ואישית. ניתוח כזה מחייב צוות רב תחומי שיכול לבצע באותו ניתוח גם את כריתת הגידול וגם את השחזור".

ד"ר מוראד עבד אל ראזק צילום: פוריה

ד"ר עבד אל ראזק, למד רפואת שינים ולאחר מכן רפואה כללית באוניברסיטה העברית. את ההתמחות בכירורגית פה ולסתות הוא החל בבית החולים רמב"ם והמשיך במחלקת כירורגיית פה ולסתות בפדה-פוריה. "הייתי במשך כשנתיים בהשתלמות באוניברסיטת מונטריאול ובבית החולים המרכזי בקוויבק", הוא מתאר. "מדובר במחלקת כירורגיה פלסטית מאד פעילה, מקצועית ויוקרתית. זמן קצר אחרי שחזרתי לארץ, התחלנו לפתח כאן, בפדה-פוריה, את תחום ניתוחי השחזור ובצענו כבר מספר ניתוחים בהצלחה. אנחנו מפתחים כאן מודל ראשון וייחודי בארץ במחלקת כירורגיית פה, פנים ולסתות. התוכנית היא עכשיו היא ליצור שיתוף פעולה עם מחלקות נוספות בבית החולים, ולגבש צוות ייעודי רפואי וסיעודי שמתמקצע כצוות מיקרו כירורגיה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן