פגישה עם פסיכיאטר בווידיאו

צילום: כללית מחוז צפון
צילום: כללית מחוז צפון

קופת חולים כללית מציעה למבוטחיה שירות חדש ברוח ימי הקורונה: ייעוץ רפואי דיגיטלי מרחוק בתחום בריאות הנפש

בקופת חולים כללית שמים דגש על שירותי האון-ליין ומעמידים לרשות המטופלים מגוון שירותים וייעוצים רפואיים שחוסכים למטופלים הגעה למרפאה- כולל בתחום בריאות הנפש. ניתן לקבל תמיכה וייעוץ של הרופא בכל הדרכים, כולל מפגש וידיאו או טלפוני, כאשר הרופא יכול לצפות בתיק הרפואי של המטופל (בהסכמתו, כמובן) ולהתעדכן בכל הנתונים הרפואיים המופיעים בו.

הפסיכיאטר ד"ר לאוניד ברואודה, מנהל מערך בריאות הנפש במחוז צפון של קופת חולים כללית, מסביר: "על רקע התפרצות נגיף הקורונה ולנוכח התגברותם של תחושות לחץ, חרדה, חוסר וודאות וחוסר אונים, אנשים רבים חווים קושי בהתמודדות עם המצב. הכללית רואה חשיבות רבה באפשרות לסייע לכל מי שחווים מצוקה על רקע משבר הקורונה, גם למי שבימים שבשגרה לא הרגישו צורך לפנות לעזרה. לצורך מענה מהיר וזמין כללית, בשיתוף משרד הבריאות, החלה בהפעלת שירות למתן סיוע ותמיכה נפשית באמצעות שיחות טלפוניות. השירות ניתן בחינם, ללא צורך בהפניה או אישור, על ידי מטפלים מומחים בבריאות הנפש. השירות ניתן לכל הגילאים ובשפות שונות".

"אנו ממליצים לשים לב לשינויים בהתנהגות", מסכם ד"ר ברואודה, "למשל, בדפוסי שינה, אכילה, ביטויי כעס. בעזרת שירות התמיכה אפשר להקל ולקדם פתרונות שיסייעו לשיפור ההרגשה. אל תהססו לפנות לעזרה, אם אתם מזהים התנהגויות חדשות אצלכם או אצל קרוביכם".