מד"א: זוכרים את הנופלים

טטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטט
טטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטט

162 עובדים ומתדבים במד"א נפלו חללים במערכות ישראל. לוחם יחידת "עוקץ" נדב קודינסקי ז"ל, אחד מהם, נפל ברצועת עזה ב-2004 והוא בן עשרים

נדב קודינסקי ז"ל

ארגון מגן דוד אדום זוכר את חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ובהם 162 נופליו. גם השנה, מתנדבי הארגון יגיעו למאה שישים ושניים קבריהם של החללים, אשר עבדו או התנדבו במגן דוד אדום, וידליקו נר לזכרם. בנוסף, לכל אחת ממשפחות הנופלים, יינתן נר זיכרון של מגן דוד אדום ומכתב ממנכ"ל מד"א אלי בין.

אחד הנופלים הוא נדב קודינסקי ז"ל מקרית גת, שהיה מתנדב מד"א. נדב התבלט בכל מסגרת. הוא למד בבית הספר היסודי "נביאים", והמשיך לחטיבת הביניים ולתיכון "שלאון" בעירו. נדב ניחן בכישרון מוזיקלי וכישרון ציור בלתי רגיל. באוגוסט 2002 התגייס ליחידת הכלבנים של צה"ל "עוקץ". חבריו מספרים כי לאורך שירותו הצבאי, נדב ידע תמיד להצחיק את כולם, ולא בכדי כינו את נדב "הרוח החיה" של הפלוגה.

ב-7.12.2004 נדב קודינסקי נפל בקרב בצפון רצועת עזה, כשהוא בן 20. זה היה בעת מבצע מורכב של סיירת גולני, שנכנסה לשכונת סג'עייה במטרה לחשוף מנהרה. מטען במשקל 200 קילוגרם, שהוטמן כשני מטרים בתוך האדמה, התפוצץ, ונדב נהרג. למרות המטען העצום בגודלו וההדף הרב שנגרם מהפיצוץ, נמצאו גופותיהם של נדב ושל כלבו האהוב, דיאבלו, כשהם שוכבים זה לצד זה. סמל ראשון נדב קודינסקי הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקריית גת. הוא הותיר אחריו הורים ושתי אחיות.

"ההתנדבות של נדב במד"א, ובהמשך הרצון שלו להתגייס לשירות קרבי, הייתה מובנת מאליה מבחינתו וגם מבחינתנו כמשפחה", סיפרה רווית, אחותו של נדב. "הוא מאוד אהב כלבים וידע שירצה לשרת כלוחם בעוקץ. בתקופה לפני שנדב נהרג, מבחינתי היה משהו אחר באוויר. אני הייתי סטודנטית, לנדב הייתה רגילה, והוא החליט לבוא אליי למעונות בירושלים. הוא רצה שנבלה יחד, ושאחפש אתו כינור כדי להתחיל ללמוד לנגן גם בכלי הזה. אימא שלנו אמרה לו שכינור זה כלי עם צליל עצוב, אבל הוא התעקש. בדיעבד, אני רואה את הרגילה הזאת כפרידה ממנו, שאחריה אף אחד מאתנו לא ראה אותו יותר. לכולנו היה קשה מנשוא להתמודד עם לכתו של נדב, אבל אימא שלי לא התאוששה מאז. בשנת 2012 היא נפטרה ממחלת הסרטן, יום לפני לידתו של בני השני, שקראנו לו יאיר נדב, על שמו של אחי נדב ז"ל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במהלך השנים, מאז הקמתה של מדינת ישראל, לצערנו הצטרפו למשפחת השכול של מד"א חללים רבים. בין החללים, מתנדב מד"א נדב קודינסקי ז"ל, שנהרג בהיותו רק בן 20, כשהשתתף במבצע מורכב ברצועת עזה. נדב תרם רבות מזמנו ומיכולותיו לטובת טיפול בחולים ופצועים והצלת חיי אדם. עובדי ומתנדבי מד"א מחבקים לאורך כל השנה ובמיוחד ביום הקשה הזה את משפחתו, ואת כלל המשפחות השכולות במדינת ישראל. מי ייתן ולא נדע עוד צער".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן