איש השבוע: זוהר טלג'ן - אח אחראי במיון לניאדו

ןטאטועי
ןטאטועי
זוהר טלג'ן צילום: לניאדו

זוהר טלג'ן (45), תושב חדרה נשוי ואב לשני ילדים, הוא אח אחראי במיון הקדמי ביולוגי של בית החולים לניאדו בנתניה ומדריך צוותים רפואיים לתפעול מכונות הנשמה. זוהר הוא איש השבוע של "מדניוז" בקהילה הרפואית בישראל 17.04.20

בימים אלה משמש זוהר טלג'ן כאח האחראי במיון הקדמי הביולוגי, בבית החולים לניאדו בנתניה, לשם מגיעים חולי הקורונה או החשודים כחולי קורונה. הוא לא היסס להתגייס למשימה ולהתייצב בחזית. בנוסף הוא מבצע הדרכות לכל צוותי הסיעוד בנוגע לטיפול במונשמים. הדרכות שיאפשרו להכניס, במידת הצורך, אנשי צוות אחיות ורופאים שלא מבצעים טיפול שוטף במונשמים, לטיפול בחולי קורונה מונשמים.

זוהר עבד במחלקת טיפול נמרץ שבע שנים כמתאם טראומה: "אני נותן לחולי הקורונה יחס חם ומחבק. מבחינתי הם בדיוק כמו חולים רגילים. אני מרגיע אותם, מסביר להם את התהליך, חשובים מאוד אמפתיה ויחס אנושי בכל תהליך הקליטה. חלקם מאומתים, וחלקם לא, וצריך לנהוג בהם במלא הזהירות והרגישות".

"בימים אלה חלק מהמחלקות סגורות זמנית", מוסיף זוהר, "כמו למשל מחלקת אשפוז יום. הצוותים מגויסים לעבוד עם חולי קורונה. מדובר בצוותים, שביום יום לא עוסקים בזה, ולכן הם חייבים לעבור הכנה והדרכה לכך, ואני עושה זאת, מאחר שהוסמכתי. כולם משקיעים בלימוד התחום החדש להם, ועושים זאת בצורה מופתית, חשוב לי לציין".

את משפחתו, שדואגת לבריאותו כל עוד אין חיסון לנגיף, זוהר מרגיע: " הם כבר יודעים שאני שומר על עצמי, ומקפיד על מיגון בעבודתי כל הזמן, יומיום. יחד עם זאת אני משתדל לספק להם את מלוא תחושת הרוגע והביטחון הנדרשת".

זוהר טלג'ן הוא איש השבוע של אתר "מדניוז" בקהילה הרפואית בישראל – 17 באפריל 2020.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן