איש השבוע: דוראל ארזואן - פרמדיק מד"א

111111111111111111
111111111111111111
דוראל ארזואן צילום: מד"א

פרמדיק מד"א מבאר שבע, שעמד בחזית לקיחת דגימות לגילוי נגיף הקורונה, תוך שהוא משאיר בביתו שלושה ילדים קטנים, הוא איש השבוע (08.05.2020) בקהילה הרפואית בישראל

מדי שבוע בוחר אתר "מדניוז" אישים הראויים להערכה ולהוקרה בקהילה הרפואית בישראל. אחד מהם הוא דוראל ארזואן, פרמדיק בכיר של מדע בבאר שבע, שעמד בחזית הפרוייקט להקמת מתחמי דגימות "היבדק וסע" והיה מראשוני המתנדבים להגיע לבתי חולי קורונה ולקחת דגימות. על כן דוראל ארזואן הוא איש השבוע (08.05.2020) של אתר "מדניוז" בקהילה הרפואית בישראל.

עם תחילת משבר הקורונה בישראל לפני כחודשיים, היה פרמדיק מד"א דוראל ארזואן מראשוני הדוגמים בארץ. ארזואן (32), נשוי ואב לשלושה ילדים קטנים בני שלוש, שנתיים ושנה, עבר הכשרה במד"א לביצוע הדגימות, ומיד החל להגיע לבתיהם של מטופלים באזור באר שבע והסביבה. מספר ימים לאחר מכן, עלה הצורך להכשרת דוגמים רבים נוספים, ודוראל, כפרמדיק מנוסה במד"א, גויס למשימה והכשיר עשרות חובשים ופרמדיקים.

"מההתחלה הרגשתי שאני צועד בשבילים חדשים ולוקח חלק בפעילות שטרם נראתה כמותה, מה שיצר תחושת אתגר ובצדה אחריות גדולה", שיחזר ארזואן. "האתגר היה כפול, כי נאלצתי להשאיר את אשתי לבדה בבית עם שלושת ילדנו הקטנים, כשהיא במקביל ממשיכה לעבוד כרואת חשבון מהבית. הייתי עובד יותר מ-12 שעות ביממה, אבל אשתי ידעה עד כמה חשוב מה שאני עושה, בימים אלה במיוחד, ואפשרה לי לפעול בראש שקט".

צילום: מד"א

שבועיים לאחר מכן, ארזואן לקח חלק בהקמת מתחם "היבדק וסע" בבאר שבע, ועם תחילת פעילותו המבצעית דוראל קיבל לידיו את ניהול המתחם. ארזואן: "בימים הראשונים לפעילות המתחם, עבדנו ממש בטירוף. המתחם נפתח כל יום ב-9:00 בבוקר ונסגר ב-23:00 בלילה, כשגם בשעות הלילה המאוחרות ולפנות בוקר פעלנו רבות בכל הקשור להיערכויות, שיפור התהליכים והכשרת עובדים חדשים. דגמנו מאות אזרחים בכל יום, והכל תוך שמירה על בטיחות הצוותים והנבדקים. עבדנו 7\24 בשיתוף פעולה עם צה"ל, משטרת ישראל, כבאות והצלה, סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת בן גוריון, סדרנים וגורמים שונים נוספים. האתגר היה גדול, אבל תחושת השליחות ליוותה את כולנו ונתנה לנו כוחות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן