ניתוח כריתת ריאה בפוריה

פפ-סיטי של הריאה החולה צילום: פירויה
פפ-סיטי של הריאה החולה צילום: פירויה

ביחידת ניתוחי חזה של בית החולים פוריה, בוצע לראשונה, ניתוח לכריתת ריאה, עם גידול סרטני שאף יצר דלקת חסימתית בכל הריאה

ביחידת ניתוחי חזה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, בוצע לראשונה, ניתוח מורכב לכריתת ריאה. על הריאה שנכרתה היה גידול סרטני שאף יצר דלקת חסימתית בכל הריאה. את הניתוח הוביל ד"ר רוני בן אבי, מנהל יחידת ניתוחי חזה שבמערך הקרדיווסקולארי של בית החולים בטבריה.

מיכאל טוקרב (73) מקרית שמונה אובחן עם גידול סרטן ריאה מורכב, שיצר חסימה של דרכי האויר וכתוצאה מכך התפתחה דלקת חסימתית בכל הריאה. לדברי ד"ר רוני בן אבי, "בשל התהליך הדלקתי לא הייתה אפשרות לטיפולים אונקולוגיים כמו כימותרפיה או הקרנות, לכן, בתיאום עם האונקולוג המטפל החלטנו לבצע ניתוח לכריתת הריאה. זהו ניתוח מורכב ומסוכן".

ד"ר רוני בן אבי והמנותח צילום: פוריה

ביום ראשון, 4.10.20 מיכאל עבר ניתוח לכריתת הריאה. ד"ר רוני בן אבי: "זו פעם ראשונה שאנחנו מבצעים כאן בבית החולים פוריה את הניתוח המורכב הזה. זהו ניתוח מורכב שיש בו סיכונים שקשורים לתפקוד הלב, בשל השינויים ההמודינמיים הכרוכים בכריתת ריאה שלמה. בניתוח שארך כשמונה שעות, הצלחנו להסיר את הגידול באופן מלא ולהתגבר על התהליך הדלקתי. היום, שבוע אחרי הניתוח, לשמחתנו הרבה, מיכאל יכול להשתחרר ולחזור הביתה".

זמן קצר לפני שעזבו את המרכז הרפואי בדרכם הביתה, אמרה דינה, אשתו של מיכאל: "אני מתרגשת ורוצה להודות לכל הצוות פה. פגשנו צוות מיוחד במינו שנותן את כל הלב והנשמה. החל מנטלי וידרו, מזכירת היחידה שהייתה איתנו בקשר יום יום, דרך הצוות ביחידה לטיפול נמרץ לב ובמיוחד ד"ר בן אבי שניתח את מיכאל ואני מרגישה שהוא ממש החזיר לי אותו".