לניאדו קולט חולי קורונה קשישים מבני ברק

IMG-20200414-WA00207801
IMG-20200414-WA00207801

לבקשת משרד הבריאות, עשרים מטופלים קשישים מבית אבות בבני ברק, הועברו לטיפול בבית החולים בנתניה

צפו בביקור פרופ' גרוטו צילום: לניאדו

מבצע קליני, סיעודי ולוגיסטי רחב היקף התבצע הבוקר (יום שלישי 14 באפריל 2020) בבית החולים לניאדו בנתניה. מדובר בקליטה של עשרים קשישים חולי קורונה מבית אבות בבני ברק. המטופלים המגיעים מבני ברק, כולם במצב קל, יישהו לצידם של 15 מטופלים נוספים במחלקת הקורונה של לניאדו. כול ה-35 מקבלים טיפול מסור סביב השעון מהצוותים הרפואיים בלניאדו.

הנהלת משרד הבריאות, היא זו שביקשה מהנהלת לניאדו לקחת על עצמה את משימת קליטת 20 המטופלים, לאור ריבוי מקרי התחלואה בבתי אבות בבני ברק, ולאור העבודה המקצועית המבוצעת בלניאדו בטיפול בחולי קורונה וכן אופיו המיוחד של לניאדו כבית חולים המכיר מקרוב את הציבור החרדי, את אופיו וצרכיו. כידוע, בית החולים הציבורי לניאדו, ממוקם בלב קהילת חסידות צאנז בנתניה. החזון להקמת בית החולים, הכולל 400 מיטות ומעל 45 מחלקות אשפוז, נמצא בדברי הייסוד הרבי מצאנז ז"ל: "לשקוד בכל האפשרות להקל כאבם וסבלם של החולים. לשפר את מצב רוחם ונפשם".

צפו בהעברת החולים מבני ברק צילום: לניאדו

למבצע קליטת המטופלים מבני ברק, קדם סיור של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, בלניאדו. פרופ' איתמר גרוטו הגיע אתמול, יום שני 13 באפריל 2020, עם צוותו לסיור בבית החולים, כדי לעמוד מקרוב על הצרכים הייחודיים של בית החולים, בהתמודדות עם נגיף הקורונה. פרופ' גרוטו אמר לצוות לניאדו: "אני רוצה לחזק את ידיכם, אתם עושים עבודה מקצועית נהדרת". במהלך הסיור הועלתה בפני הנהלת לניאדו האפשרות, להקים מחלקת טיפול בהתפרצות מגפה נוספת, שתטפל בחולים גריאטריים. נושא זה כבר מקודם מול כלל הגורמים הרלוונטיים. כמו כן, עלה הצורך של הנהלת לניאדו בהשלמת ציוד מיגון ומכשור רפואי הכרחי.

פרופ' גרוטו ונדב חן צילום: לניאדו

נדב חן, מנכ"ל לניאדו: "נקראנו לדגל, להכפיל בבוקר אחד את מחלקת ההתפרצות קורונה-כתר, ונענינו מידית בחיוב לאתגר. זו משימה מורכבת וחיונית. כלל הצוותים בלניאדו לקחו על עצמם את השליחות הזו, מתוך הבנה ברורה, כי יש לנו את היכולת לעמוד בכך ובעזרת ה' לטפל בחולים במסירות האופיינית לנו. הגשנו אתמול לפרופ' גרוטו וצוותו את רשימת החוסרים שלנו וזכינו לאוזן קשבת. בעזרת ה', אנו נעמוד בכל משימה שתטיל עלינו הנהלת המשרד".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן