קפלן: רופא בשלט רחוק

רופא-מרחוק-בקפלן7391
רופא-מרחוק-בקפלן7391
ד"ר בלה צילום: קפלן

בבית החולים ברחובות נעזרים במכשיר המאפשר לצוות הרפואי לבצע לחולי קורונה בדיקות גרון ואוזניים, האזנה לריאות וללב, ומדידת חום – מרחוק

הצוות הרפואי במחלקה לטיפול בחולי קורונה במרכז הרפואי קפלן ברחובות, מצא שימוש אפקטיבי ומקצועי במכשיר טייטו (TYTO) של שירותי בריאות כללית. המכשיר מאפשר לצוות הרפואי לבצע מרחוק וללא מגע אדם שמונה בדיקות חיוניות וחשובות לחולי הקורונה המבודדים, בהם גרון, אוזניים, האזנה לריאות, האזנה ללב, ומדידת חום. הנתונים משודרים אונליין דרך אפליקציה לרופא אשר מקבל את המדדים הרפואיים ומייעץ בהתאם לנתונים.

אחד מהמאושפזים עם קורונה בקפלן הוא אור בן אוליאל, קונדיטור ויוטיובר מצליח. אור המאושפז יחד עם בן זוגו, רתם אבירם, התנסה במכשיר הטייטו בליווי מנהל חדר מיון ילדים בקפלן, ד"ר אורי בלה, והתרשם מאוד מהאפקטיביות והדיוק של המכשיר. "דר' בלה הצליח לבדוק מגוון רחב של בדיקות מרחוק בעזרת וידאו כשהוא רואה אותנו ועוקב אחר מהימנות הבדיקה", מספר אור. "אין ספק שהמכשיר נותן מענה חשוב בזמן אמת ופשוט לשימוש, ולא חושף את הצוות הרפואי להדבקה בקורונה".

ד"ר אורי בלה מסביר כי מכשיר הטייטו משמש בחיי השגרה את רופאי כללית לבדיקה של מטופלים מרחוק, ואילו בעידן הקורונה הוא מאפשר לרופאים המומחים בקפלן לעשות בדיקה פיסית ולעקוב אחר המדדים שלהם מרחוק, ללא סיכון להידבק. "הרופאים מדברים עם המטופלים, מודדים להם חום, מקשיבים ללב ולריאות, בודקים אוזניים ולוע, והכל בעזרת הטכנולוגיה החדשנית בלי מגע עם המטופלים ובלי חשש להעברת הנגיף", מסכם ד"ר בלה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן