תרומות זרע משותפות לזוגות נשים

צילום: אדיטיה רומנסה, אנספלאש
צילום: אדיטיה רומנסה, אנספלאש

בנק הזרע בבית החולים אסף הרופא משיק נוהל לתרומת זרע, מתורם משותף, לזוגות נשים. ניתן יהיה להעביר מנות זרע מאישה אחת לזוגתה

לראשונה, צוות בנק הזרע במרכז הרפואי שמיר, אסף הרופא, החל בהשקת נוהל לתרומת זרע מתורם משותף לזוגות נשים. כלומר – החל מהשבוע שעבר, לצד שמירה על עקרונות הטיפול הרפואי הקפדני לכל מטופלת כאינדיבידואל יחיד, מאפשרים באסף הרופא, לזוגות נשים להיחשב כיחידה משפחתית משותפת ואף להעביר מנות זרע מאישה לזוגתה, דבר שלא היה קיים עד לאחרונה.

עקרונות הנוהל כפי שנקבעו: על מנת להתייחס לזוגות של נשים מטופלות, כמי שחולקות תא משפחתי משותף, יש להציג אסמכתא משפטית מתאימה, ספח ת.ז או הסכם מנוטריון. כמו כן, יש לדאוג להערכה הרפואית לכל מטופלת בפני עצמה, כגון בדיקות מקדימות והערכת רופא. בחירת תורם זרע, או החלפת תורם זרע, תעשה בהתאמה להיבטים הרפואיים של שתי הנשים.

ברכישת מנות הזרע יעדכנו המטופלות כמה מנות משויכות לכל אישה. לדוגמה, זוג שרוכש 5 מנות זרע יוכל לשייך 2 מנות למטופלת אחת ו-3 לשנייה. משמע, התורם משותף לזוג, אולם כל מנת זרע משויכת למטופלת אחת. יחד עם זאת, ניתן להעביר מנות זרע מאישה אחת לזוגתה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן