מאבק המתמחים: 16 שעות במקום 26 שעות

מחאת-המתמחים
מחאת-המתמחים
מחמאת המתמחים באסף הרופא צילום: מרשם

בארגון המתמחים מתנגדים לפיילוט של הר"י לקיצור המשמרות מ-26 שעות, ל-21 או 23 שעות, ודורשים משמרות בנות 16 שעות

על רקע הכוונה לצאת לפיילוט שיבחן קיצור תורנויות מ-26 שעות, ל-23 או ל-21 שעות, יצאו ביום חמישי 14 במאי 2020 רופאות ורופאים, מתמחים וסטאז'רים מכל מחלקות בית החולים שמיר אסף הרופא, והפגינו ברחבי בית החולים, במיון ובמחלקות. המתמחים קראו בין היתר: "לא מחליטים עלינו בלעדינו", "לא חוזרים ולא חוזרות ל-26 שעות".

מארגון המתמחים 'מרשם' נמסר: "נגמרו הימים שבהם מקבלים החלטות עלינו בלעדינו, קיצור תורנויות מ 26 ל-23 שעות זו בדיחה במקרה הטוב, או ניסיון למסמוס במקרה הרע. לא ישתיקו אותנו עם תכניות מביכות שאין בינם לבין הצורך והדרישות העולות מהשטח שום קשר. מתווה קיצור התורנויות יהיה באחד מהמודלים שהוצגו על ידי הארגון ובשיתוף ופיקוח מלא של המתמחים". בארגון מרשם מדגישים כי המחאה תימשך: "לא נפסיק את המאבק עד שראש הממשלה או ממלא מקומו יפגשו אתנו ויורו על מתווה ראוי לקיצור התורנויות המסוכנות, שאנחנו נאלצים לעשות, מתווה שמקובל עלינו ולא כזה שמתקבל מעל לראש שלנו.

מחאת המתמחים צילום: מרשם

ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון המתמחים: "לא נסכים שיתקבלו החלטות עלינו בלעדינו. אנחנו מתנגדים לקיצור התורנויות מ-26 שעות ל-21 שעות, ולכל מודל שמשמעותו תורנות מעבר ל-16 שעות. נדרשת הנחיה והובלה של גוף ממשלתי, שיוציא לפועל את המתווה לקיצור תורנויות, ללא תלות במעסיק, אלא בהתאם לתחום ההתמחות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן