יום הסוכרת הבינלאומי בבית לוינשטיין

צוות תזונה ודיאטה צילום: לוינשטיין
צוות תזונה ודיאטה צילום: לוינשטיין

ד"ר ירון ואטס, מתמחה ברפואה פיזיקלית ושיקום במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין: "חינוך לבריאות ומניעת סוכרת הם חלק בלתי נפרד מהשיקום לאחר פציעה ומחלה"

מטופלים סוכרתיים רבים מגיעים למרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין מקבוצת כללית לאחר סיבוכים קשים של מחלתם כמו אירוע מוחי או קטיעה. ד״ר ירון ואטס, מתמחה ברפואה פיזיקלית ושיקום, מוביל את פרויקט קידום בריאות במרכז הרפואי על מנת לסייע למטופלים אלו. ד״ר ואטס מאמין כי חינוך לבריאות ומניעה הם חלק בלתי נפרד מהשיקום לאחר פציעה ומחלה וכי התערבויות כאלו יביאו לשיפור במצבם הכללי ואיכות חייהם של המטופלים וימנעו סיבוכים עתידיים.

ד"ר חגי אמיר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין ומנהל המחלקה לשיקום אורתופדי, מסביר: "סוכרת הינה אחת המחלות הכרוניות השכיחות ביותר בעולם וגם בישראל ולאורח חיים בריא יש השפעה מכריעה על התפתחות המחלה, מהלכה וגם על הטיפול בה. הקו הראשון לטיפול בסוכרת ובמצבי טרום סוכרת הינו שינוי באורח החיים הכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה".

יום הסוכרת הבינלאומי צויין במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין, ביום ראשון ה – 15.11, במגוון פעילויות למטופלים, לבני משפחותיהם ולצוות המטפל.

במחלקות האשפוז הצוות הסיעודי קיים הדרכות מחלקתיות למטופלים ולבני משפחותיהם והועברה הדרכה בנושא מניעה וטיפול בכף רגל סוכרתית. צוות הדיאטניות של המרכז הציגו את המנות המומלצות לסוכרת על ידי עגלת בריאות שהוצבה במחלקות האשפוז ובחדר אוכל פרסונל בארוחת הצהריים. המטרה הייתה להמחיש דרך פעילות חווייתית את סוגי הפחמימות ולעודד צריכת פחמימות מורכבות. צוות הפיזיותרפיה קיים מספר פעילויות במקביל ובהן עידוד להסעה עצמית של כסאות גלגלים על ידי המטופלים והפעלת קבוצות הליכה למטופלים במהלך היום. לסיכום היום התקיימה פעילות משותפת של הפיזיותרפיה עם סקטור הסיעוד למדידת רמת הסוכר בדם לעובדי המרכז הרפואי בשילוב פעילות ספורטיבית קצרה ומדידה חוזרת של רמת הסוכר בדם לאחר מכן.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן