מחלקה ייעודית לילדים חולי קורונה

צוות מחלקת הקורונה לילדים צילום: שיבא
צוות מחלקת הקורונה לילדים צילום: שיבא

לראשונה בישראל, הוקמה בבית החולים לילדים ספרא-שיבא, מחלקה בת 24 מיטות לילדים חולי קורונה. המחלקה תיתן מענה לצורך לאומי, שעלה בעקבות הגידול במספר הילדים המאומתים ברחבי הארץ. במחלקה 24 מיטות אשפוז. ד"ר איתי פסח: "הילדים מקבלים את מיטב הרופאים"

בהתאם לצרכים שיעלו בתהליך הקליטה של כל מטופל, ובהתחשב במצבו הרפואי, תיבנה לילד תוכנית אישית, הכוללת תוכנית לימודים מותאמת בהובלת המרכז החינוכי של בית החולים לילדים, תמיכה פסיכולוגית, מעטפת רחבה של פעילויות חינוכיות ומעשירות כמו משחקי חשיבה, ניסויים מדעיים וחדרי בריחה, מענה ותמיכה במשפחות.

ד"ר איתי פסח, מנהל בית החולים לילדים ספרא-שיבא: "מיטות האשפוז במחלקה החדשה, מהוות חלק מתוספת המיטות החיונית שנדרשת למערכת הבריאות. ילדים המטופלים בבית החולים לילדים ספרא-שיבא מקבלים את מיטב הרופאים ומערכת שלמה של תמיכה. אין סיבה שילד חולה, אשר אומת כחיובי לקורונה, יקבל פחות מהכי טוב".

מחלקת ילדים חולי קורונה צילום: שיבא
מחלקת ילדים חולי קורונה צילום: שיבא
מחלקת ילדים חולי קורונה צילום: שיבא

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא: "התפקיד שלנו כמרכז הרפואי המוביל את מערכת הבריאות בישראל, הוא להעניק אורך נשימה ולטפל בחולים הרבים. זוהי אבן יסוד באסטרטגיית היציאה של ישראל מהסגר ובשלבי החזרה לשגרת חיים נורמלית".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן