היזהרו ממתחזים למומחים

פלסטיקה-לאחר-ירידת-משקל-ששש
פלסטיקה-לאחר-ירידת-משקל-ששש
צילום: שטרסטוק

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מתריע לקראת פתיחת אולמות האירועים והעלייה בביקוש לטיפולים אסתטיים: יש לוודא כי הטיפול מתבצע אצל רופא בעל רישיון ובעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית, הניתן על ידי משרד הבריאות, על מנת לא להגיע אל חדר המיון, במקום אל החתונה

עונת החתונות מביאה עמה יותר ביקוש להזרקות בוטוקס וחומרי מילוי לקמטים, טיפולי פילינג, קילוף העור בפנים, מתיחות פנים זעירות בהרדמה מקומית וכן שאיבות שומן קלות. מומחי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מדווחים על עלייה של כמעט 40% בביקוש להזרקות וטיפולי אסתטיקה רפואית לרגל עונת החתונות, על אף שזו מתקיימת השנה בצל הקורונה. התופעה בולטת במיוחד בקרב נשים, אך ישנם גם גברים שרוצים להגיע לחתונה עם עור מוחלק יותר וקמטים רכים יותר.

באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מציינים כי הפופולריות של התחום האסתטי והביקוש הגובר מצד הציבור, מצמיחים מתחזים. על כן יש לוודא כי הטיפול מתבצע אצל רופא בעל רישיון ובעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית, הניתן על ידי משרד הבריאות, על מנת לא להגיע אל חדר המיון, במקום אל החתונה.

ד"ר רון עזריה צילום: האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית: "הציבור בכלל, והנשים בפרט, פחות מתלהבות היום מביצוע הליכים וניתוחים גדולים. כמעט כולם מחפשים פעולות קטנות, ללא הרדמה, או עם הרדמה מקומית, כמו מיקרוליפט והזרקות בוטוקס. עיקר הביקוש בימים האחרונים, לקראת עונת החתונות, היא בקרב אימהות שרוצות להגיע במראה רענן וצעיר יותר לחתונה של הבת או הבן. בנוסף ישנן גם כלות, שרוצות הזרקות בוטוקס, מילוי קמטים או שאיבת שומן קלה וישנם גם חתנים המבקשים רק הזרקה בין הגבות כדי ליישר את קמטי הזעף ולהיראות רגועים יותר בתמונות החתונה. בהקשר זה חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים אצל רופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, כדי לא להגיע לחדר המיון במקום לחתונה".

ד"ר רון עזריה, מזכיר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית: "הטיפול בשאיבת שומן אינו תחליף לדיאטה, ומתאים לנשים וגברים שיש להם עודפי שומן באזורים ספציפיים, שאינם נעלמים באמצעות תזונה בריאה או פעילות גופנית. כלומר, אנשים בעלי משקל גוף סביר, עם חריגה ממבנה גוף אידיאלי, הנובעת מריבוי תאי שומן באזורים מסוימים. לדוגמה, כריות שומן מעל האגן, באזור המותן או בירך החיצונית אצל נשים, או דופן הבטן הקדמית והמותניים אצל גברים. בהקשר זה חשוב לדעת כי טיפולים אופנתיים, כמו המסת שומן או הקפאת שומן, אינן יעילים בהשוואה לשאיבת שומן, אשר מוציאה את השומן החוצה מן הגוף ומתבצעת בהרדמה מקומית, או בהרדמה מלאה, בהתאם לנפח ולכמות שרוצים להוציא".

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים, ולרופאים המתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל, הן ברפואה הציבורית והן ברפואה הפרטית, ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

ד"רמאיר כהן צילום: האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא, שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל, בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו, הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית. הכשרה זו מאפשרת לרופא המומחה להביא עמו אל שולחן הטיפולים ניסיון, יידע ויכולת לטפל ולמנוע סיבוכים רפואיים.
האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. לאיגוד אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן