תרופות עד הבית

תרופות-עד-הבית
תרופות-עד-הבית

במחוז הדרום של קופ"ח כללית מספקים לקשישים חולים, או עריריים, את התרופות עד לבית כדי שלא יידבקו בנגיף הקורונה

תרופות עד הבית צילום: הכללית

הנחיות משרד הבריאות בחודש האחרון שלא לצאת מן הבית, ולהימנע ככל שניתן מהגעה שאינה הכרחית למרפאות, צמצמו גם הביקורים בבתי המרקחת. בקופת החולים "כללית", מחוז הדרום, החליטו לסייע למטופלים שמכורח הנסיבות אינם יכולים לצאת מהבית כדי להצטייד בתרופות הנחוצות להם, דבר העלול לפגוע בבריאותם. החל מהשבוע פועל בכל מרפאות המחוז שירות מיוחד לאספקת תרופות עד לבית המטופל.

"השירות החדש נולד מתוך צורך שזיהינו בשטח ומתוך מחויבותנו בעת הזו לסייע ככל שניתן ולכל מטופל לפי צרכיו", אומרת חדווה אמונה, מנהלת המחוז. "התחלנו כבר לאתר מטופלים הזקוקים לשירות החיוני, ואנו פונים גם לציבור לסייע לנו להגיע לקשישים עריריים, הזקוקים לתרופות או נמצאים בבידוד". בשלב ראשון יאותרו מטופלים הזקוקים לשירות על ידי הצוותים במרפאות וגורמי רווחה. לאחר יצירת הקשר ייערך תיאום על ידי משרד המרפאה לייעוץ טלפוני מול רופא מטפל על מנת לקבל מרשם מעודכן.

עירית צדוק, מנהלת הרוקחות של קופ"ח כללית במחוז הדרום: ״שירות האספקה המיוחד לימי הקורונה נועד לתת פתרון למי שאין באפשרותו להגיע לבית המרקחת ולאסוף את תרופותיו החיוניות: מטופלים בגילאי 65 פלוס, הזקוקים לסיוע, מטופלים מבודדים ומקרים חריגים רפואית".


שגית שוקרון, אחראית בקרת תרופות ומלאי במחוז, תרכז את הפניות ותדאג לשנע את התרופות עד לבתי המטופלים בכל רחבי הנגב: "בימים אלו כולנו ערים למצוקתם של מטופלים, החוששים לצאת מהבית לצורך רכישת תרופות. עיקר הקושי הוא של האוכלוסייה המבוגרת, המבודדת הנמצאת בסיכון. אני רואה בעזרה זו שליחות".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן