אל תחששו להיבדק, אין לנו קשר למשטרה

פרופ׳-נדיר-ארבר-שני-משמאל-מעלום-באדיבות-איכילוב
פרופ׳-נדיר-ארבר-שני-משמאל-מעלום-באדיבות-איכילוב
תחנת הבדיקה צילום: איכילוב

פרופ׳ נדיר ארבר, מנהל המערך לרפואה מונעת באיכילוב, קורא לעובדים הזרים בדרום תל אביב לבוא לתחנת בדיקות מיוחדת שנפתחה בתחנה המרכזית

למרות שעל פי דווחי משרד הבריאות, בדרום תל אביב, אזור מגוריהם העיקרי של עובדים זרים, טרם התגלו מקרים של חולי קורונה – ההערכה היא כי מי שיש לו תסמינים באזור זה פשוט חושש ללכת להיבדק. כדי למנוע מצב של התפרצות המחלה בקרב מהגרי העבודה ותושבי השכונה הישראלים, הוחלט בבית חולים איכילוב, בשיתוף עם עיריית תל אביב ומד״א, לפתוח מתחם בדיקות קורונה מיוחד לאוכלוסיית דרום תל אביב.

הבדיקות מיועדות למהגרים הסובלים מהתסמינים הבאים ב-48 השעות האחרונות: חום, שלשול, שיעול. המתחם יפעל מידי יום בין השעות 8:00-16:00 ברחוב הגליל 6 – במתחם התחנה המרכזית בתל אביב. הבדיקה תבוצע ללא עלות.

פרופ' ארבר בדרום ת"א צילום: איכילוב

פרופ׳ נדיר ארבר, מנהל המערך לרפואה מונעת ומניעת סרטן באיכילוב, אמון על פרויקט סקר הבדיקות של איכילוב לאוכלוסיית המהגרים. פרופ' ארבר משגר מסר מרגיע לעובדים הזרים שאולי חולים בקורונה אך חוששים מפני משטרת ההגירה: "אנו נהיה פה כל יום, ומי שיש לו תסמינים, שיבוא להיבדק. אין לנו קשר למשטרה, אנחנו פה רק כדי לעזור".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן