מרפאת IBD

ד
ד"ר ראפע שלבי והאחות יסמין מאיר. צילום: פוריה

בבית החולים פוריה נפתחה מרפאה חדשה למחלות מעי דלקתיות בראשות ד”ר ראפע שלבי

במסגרת פעילות מכון הגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי פדה-פוריה נפתח לאחרונה שירות למחלות מעי דלקתיות – מרפאת IBD. בראשה עומד ד”ר ראפע שלבי, נותנת טיפול כוללני למטופלים עם מחלות מעי דלקתיות בכל שלבי החיים, ובשלבי המחלה השונים. השירות מופעל על ידי צוות רב תחומי : יסמין מאיר אחות שירות ה IBD, ירדן בלום דיאטנית וטליה וולף עובדת סוציאלית. המטרה היא להתמקד בהיבטים שונים של המחלה, כמו תזונה, אורח חיים, ורווחה נפשית ופיסית.

שני דיין (21) ממגדל העמק הסובלת ממחלת קרוהן: “אני מטופלת מאז גיל 18, הייתי נוסעת ממגדל העמק לתל אביב. כששמעתי מד”ר שלבי שפתחו פה מרפאה התחלתי להגיע לפוריה. כאן יש לי את כל הטיפול המקצועי, תחת קורת גג אחד. כחולה כרונית, מאדו חשוב לי שיהיה לי מענה זמין. אני מקבלת יחס אישי וטיפול מקצועי, בכל שאלה או בעיה אני יודעת שאני יכולה להתקשר ליסמין ולקבל מענה”.

ד”ר ראפע שלבי והמטופלת שני דיין. צילום: פוריה

ד”ר ראפע שלבי: “השירות לחולים במחלות מעיים דלקתיות היה חסר מאד באזור, בעבר לא הייתה לחולים הללו כתובת והם נאלצו לנסוע לבית החולים רמב”ם בחיפה, או למרכז הארץ. היום השירות שלנו נותן להם מענה מלא, קרוב לבית. החל מהאנדוסקופיה – בדיקה לאבחון, דרך הטיפול והליווי לאורך השנים. מחלות מעי דלקתיות הן דינאמיות ולעיתים יש סיבוכים כירורגיים שמתפתחים ונדרש ניתוח. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם המומחים הכירורגיים והראומטולוגים במרכז הרפואי פוריה, עושים את החיבור עבור המטופל ומרכזים את הכל, לפי הצורך מפנים לכירורג , ראמטולוג או בדיקת MRI כאן אצלנו”.

האחות יסמין מאיר מסכמת: ” מחלות הקרוהן והקוליטיס שכיחות, וחולים רבים מתמודדים עמן. אנחנו מספקים להם טיפול כוללני, וזמינים עבורם לסייע ולתת להם מענה. מגיעים אלינו מטופלים מכל אזור הצפון עד רמת הגולן וקריית שמונה. אנו שמחים להעניק להם את השירות הזה ולתת להם את התחושה שהם לא לבד”.