קו חם להורים לילדים אוטיסטים

דר-חגית-נגר-מנהלת-מרכז-מראות-איכילוב-מפעיל-קו-חם-במיוחד-להורים-לילדים-על-הספקטרום-.-האוטיסטי
דר-חגית-נגר-מנהלת-מרכז-מראות-איכילוב-מפעיל-קו-חם-במיוחד-להורים-לילדים-על-הספקטרום-.-האוטיסטי
דר' נגר צילום: איכילוב

השבתת החינוך המיוחד בימי קורונה: המכון להתפתחות הילד בבי"ח איכילוב פתח קו חם (052-4266163) להורים לילדים אוטיסטים בגילאי 6-18

השבתת מערכת החינוך קשה לכל ההורים בישראל. השבתת מערכת החינוך המיוחד – קשה שבעתיים. אחת האוכלוסיות שהנטל הזה נפל על כתפיהם במלוא העומס, זו אוכלוסיית ההורים לילדים אוטיסטים בגילאי בית ספר, כלומר מגיל 6 ועד גיל 18. תלמידים אלה זקוקים במיוחד לרצף חינוכי וטיפולי קבוע ולשמירה על שיגרה וסדר יום קבועים בשל המאפיינים הייחודיים של מוגבלותם.

כדי לעזור להורים אלה להתמודד עם המצב שנוצר בשל הסגר הקורונה, השיק המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב קו חם עבורם שמספרו 052-4266163. הקו מיועד להורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי בגילאי 6-18. הקו יפעל בימים א'-ה' בין השעות 8-10 בבוקר, ומאויש על ידי צוות מרכז האוטיזם 'מראות' של המכון להתפתחות הילד בבית החולים. באיכילוב מדגישים כי שיחה לקו החם, אינה יכולה להחליף ייעוץ מקצועי מלא.

ד"ר חגית נגר מנהלת מרכז 'מראות': "הקו החם יאפשר לתת הסבר, התואם הן את רמתו השכלית של הילד, והן את רמתו הרגשית, כיצד להתנהל בימים הסגר הייחודיים שאנו עוברים. לרוב קיימים פערים בין הרמה הקוגניטיבית לבין הרמה הרגשית אצל הילדים. הסבר מקצועי תואם יפיג חרדות. לילדים יש קושי בקבלת שינויים בלתי צפויים, ולכן חשובה הכנה לשינויים ההכרחיים בשגרת היום, ובניית שיגרה חדשה. בנוסף, הקו יסייע בוויסות התנהגויות חזרתיות ומצומצמות והרחבת הרפרטואר העיסוקי. יש חשיבות לקיום קשר חברתי מווסת, התואם את יכולתו של הילד בעת הזו, בשילוב עם פעילויות המרגיעות אותו. ייתכן שחיבור לפעילות אינטנסיבית דיגיטלית כגון צופים, כיתה, חוגים והוראה באפליקציית זום כל יום, תגביר חרדה אצל הילדים. כלומר יש לווסת גם את הערוץ הדיגיטלי החדש בעת הזו, ולהתאימו לילדים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות נוירולוגיה ונוירוכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן