עזרו לנו, לעזור לכם

ד
ד"ר יואב ביחובסקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ קורונה. צילום: סורוקה

בכירי הרופאים במחלקות הקורונה, חדרי המיון ומחלקות טיפול נמרץ קוראים לציבור להתחסן, להישמע להנחיות ולא להגיע סתם לבית חולים

במחלקה פנימית קורונה וטיפול נמרץ קורונה במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע, מקבוצת קופת חולים כללית, מאושפזים עשרות חולים, רבים מהם במצב קשה ומונשמים. המעבדה לווירולוגיה בסורוקה נותנת מענה לכ-3,800 בדיקות ביום, עם שיעור בדיקות חיוביות של כ-7.3%.

ד"ר שלומי קודש, מנהל בית החולים. צילום: סורוקה

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אנו עוקבים מקרוב אחר מגמות התחלואה והיקף הפונים לבית החולים, ונערכים בהתאם. אנו כבר ערוכים לפתיחת מחלקה נוספת של קורונה. יש לנו תוכנית גם להמשך, וככל שתהייה עלייה בהיקף התחלואה והמאושפזים, נפעל על פי תוכנית שתיתן מענה לכלל האוכלוסייה. לצד זה בית החולים ממשיך בפעילות השגרתית ואנו עדים להיקפי תחלואה משמעותיים וחריגים יחסית לעונת הקיץ. במטרה לשמור על בריאות המטופלים, המבקרים ואנשי הצוות, אנו מבקשים מהציבור להימנע מביקורים בבית החולים, שאינם הכרחיים, ובשל כך אנו מאפשרים מלווה אחד בלבד לכל מאושפז במחלקות השונות".

טיפול נמרץ קורונה. צילום: סורוקה

ד"ר יואב ביחובסקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה: ״אנו עדים לעלייה במקרי הדבקה בזן דלתא, יש תחלואה קשה, ומספר המאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה גדל באופן חד. קצב הגעת החולים ואשפוזם גדל בהתאמה, וכמו שהתמונה נראית היום, צפויים לצערי אשפוזים נוספים. חשוב שהציבור יקפיד על ההנחיות, יתחסן, ויישמע להנחיות המתעדכנות מעת לעת. אין לנו דרך אחרת למגר את הנגיף. צריך ליישם את כל האמצעים הקיימים כדי להתגבר על התחלואה ולהקטין את היקפיה".

יום שני ה-16 באוגוסט, בדיוק לפני שבוע, היה יום מאתגר בסורוקה: מעל 500 ביקורים במלר"ד סורוקה נרשמו ביממה אחת, מתוכם 60 חולים שטופלו במיון הנשימתי. במלר"ד טופלו ביממה זו 20 חולי קורונה שהגיעו מאובחנים ו 20 מטופלים נוספים אובחנו כחיוביים לקורונה במהלך ביקורם.

ד"ר דן שוורצפוקס צילום: סורוקה
ד"ר דן שוורצפוקס. צילום: סורוקה

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל בית החולים ומנהל המיון הפנימי בסורוקה: "יש לנו אחריות כלפי מספר גדול של תושבים, שכן המיון בסורוקה הוא המיון עם מספר הביקורים הגדול בארץ. גם ללא התחלואה של הנגיף, אנו עדים לעליה במספר הביקורים במיונים בסורוקה. קיימת תחלואת קיץ וחורף, שאינה מתאימה לעונה זו בשנה, ובהתאמה גדלים מספר המטופלים במיון הנשימתי ומספר המאומתים לנגיף. אין ספק שקצב התחלואה מגדיל את מספר הביקורים במיון, ושהאוכלוסייה צריכה לעשות כל מאמץ להישמר ולהתמגן בכל דרך, כדי למנוע תחלואה. עזרו לנו לעזור לכם".