תיקון מסתם לב בצנתור חדשני

ד
ד"ר פביו קוזניץ צילום: פוריה

פרוצדורה זעיר פולשנית חדשה במערך הלב של בית החולים פוריה: תיקון מסתם לבבי (מיטראלי) בצנתור, ללא צורך בניתוח לב פתוח

במערך הקרדיווסקולארי של המרכז הרפואי פדה-פוריה החלו לבצע תיקון מסתם לבבי (מיטראלי) עם התקן חדשני, הקרוי "פסקל", באמצעות צנתור, וללא צורך בניתוח. ההליך הראשון מסוג זה בוצע בבית החולים בטבריה השבוע. את הפעולה המורכבת בצעו יחד, צוות יחידת הצנתורים בפוריה, בראשות מנהל יחידת הצנתורים ד"ר פביו קוזניץ, ופרופ' שמי קרסו, מנהל היחידה להדמיה בלתי פולשנית של הלב בבית החולים פוריה.

ד"ר פביו קוזניץ, קרדיולוג בכיר וממנהל יחידת הצנתורים, הגיע לבית החולים פוריה מבית החולים בילינסון. לפני כן שימש במשך שלוש שנים כמנהל יחידת הצנתורים בבית החולים ביקור חולים בירושלים, לפני כן ובמשך 25 שנה עבד בבית החולים קפלן ברחובות, שם סיים כסגן מנהל המחלקה. פרופ' שמי קרסו הגיע למערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה בשנת 2014 והקים את היחידה לאקו-קרדיוגרפיה (אולטרה סאונד דינאמי של הלב). בהמשך, היחידה התרחבה לתחום הדימות הכללית של הלב, ובכלל זה סי.טי לב ו- MRI.

צוות יחידת הצנתורים צילום: פוריה

ד"ר דורון סודרסקי, קרדיולוג בכיר במערך הלב בפוריה, מסביר: "ביצענו את הפרוצדורה הראשונה עם המערכת החדשה במטופלת בת 86 שסבלה מקוצר נשימה בזמן פעילות גופנית. היא אובחנה עם דליפה חמורה של המסתם המיטראלי. היה ברור לנו שבשל מצב בריאותה לא ניתן לבצע ניתוח, ולכן הוחלט לבצע את הפרוצדורה הזעיר פולשנית באמצעות צנתור".

ד"ר עידו בירתי, מנהל מערך הלב בפוריה, מסכם: "יתרונו הגדול של ההתקן החדש, שהוא מאפשר תיקון של מסתם לבבי ללא צורך בניתוח. הפעולה בוצעה בהצלחה והמטופלת שוחררה לביתה כבר למחרת. זה עוד צעד חשוב שמקדם את המערך הקרדיווסקולארי שלנו לשורה הראשונה של מערכי הלב המובילים בישראל".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן