הופסקו ניתוחי לב ברמב"ם

ביאור-2020-04-18-070556
ביאור-2020-04-18-070556
צילום: מתוך אתר רמב"ם

הצוות והמאושפזים נחשפו לחולה קורונה, שהגיע למחלקה לבקר את בנו, והוכנסו מיד לבידוד. ניתוחי לב וצנתורים נידחו. במקרי חירום – מחלקת ניתוחי לב של בי"ח כרמל תיתן גיבוי לרמב"ם

מחלקת ניתוחי לב בבית החולים רמב"ם בחיפה, הוכנסה ביום שישי, 17 באפריל 2020, לבידוד למשך מספר ימים, עקב חשיפה לחולה מאומת, ששהה במחלקה עד 10 באפריל. האיש, תושב נהריה, ליווה את בנו שעבר ניתוח במחלקה. מבדיקה שעבר האיש, שנדבק ככל הנראה מחשיפה לקרוב משפחה בבידוד בית, התברר בוודאות כי הוא חולה בקורונה, והוא אושפז בבית החולים בנהריה. הבידוד של מחלקת ניתוחי לב יהיה מדורג, לפי החקירה האפידמיולוגית, ולפי תאריכי החשיפה של הצוות הרפואי, הסיעודי והלוגיסטי לחולה.

ד"ר מיקי הרברטל מנהל רמב"ם צילום: מאתר רמב"ם

רופא מומחה אחד לניתוחי לב, שלא נחשף לחולה, ישמש כרופא התורן במחלקה בימים הקרובים. במחלקת ניתוחי לב ברמב"ם שוהים כעת שמונה חולים שיהיו מעתה בתנאי בידוד. הניתוחים שצפויים לחלקם יידחו, ובמקרה חירום תספק מחלקת ניתוחי לב בבית החולים כרמל בחיפה, גיבוי למחלקה ברמב"ם. עקב הבידוד יידחו במספר ימים גם פעולות משותפות של מחלקת ניתוחי לב ומחלקת צנתורי לב. את משימות הסיעוד יספקו אחיות ממחלקות אחרות ברמב"ם שהועברו למחלקת ניתוחי לב.

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, קיים בשישי 17 באפריל 2020 תחקיר מקיף של האירוע ודיווח הועבר למשרד הבריאות. בשלב זה איש מהצוות לא דיווח על סימפטומים כלשהם. לצפייה בסרטון אודות מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם – הקלק כאן.

צילום: מתוך אתר רמב"ם
https://www.rambam.org.il/departmentsandclinics/surgicaldivision/heartsurgery/

מנהל מחלקת ניתוחי לב וחזה ברמב"ם הוא פרופ' גיל בולוטין, מומחה בניתוחי לב וחזה, בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר דוקטור נוסף במחקר (PhD) בנושא טיפולים כירורגיים לאי ספיקת לב מאוניברסיטת מסטריכט, הולנד. האחות האחראית במחלקה היא מיכל קפלן גבאי. השירותים העיקריים הניתנים במחלקה כוללים ניתוחי מעקפים כליליים, ניתוחי מסתמים, טיפול במומים מולדים בילדים ובמבוגרים, טיפול כירורגי בהפרעות קצב, טיפול כירורגי באי ספיקת הלב ועוד.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן